Snapchat'in beğenilmeyen tasarımı hakkında resmi açıklama

Snapchat geçtiğimiz günlerde yeni tasarımını kullanıcılarıyla buluşturmuştu fakat tasarım kullanıcılar tarafından beğenilmedi.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 38 sn   Eklenme Zamanı : 2018-02-23 10:00:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Uygulama

Bir zamanlar müthiş dönemlerden geçen, sahip olduğu hikaye özelliği ile birçok aktif kullanıcı sayısına ulaşan Snapchat çöküşe geçmeye başlamıştı. Başta Snapchat'in bir özelliği olan ve zamanla Instagram, Facebook ve Whatsapp'a gelen hikaye özellikleri sebebiyle Snapchat birçok kullanıcısını kaybetmişti. Snapchat, kullanıcı sayısını yeniden kazanabilmek adına bir takım adımlar attı ve atmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısını artırmak için bir değişiklik yapması gerektiğini düşünen Snapchat, tasarımında değişikliğe gitmişti ve bu durum platforma daha da eksi puan aldırarak, kullanıcılarının tepkisini toplamıştı. Snapchat yeni güncellemeyle birlikte, "medya içeriğini" diğer ara yüz değişiklikleriyle birlikte "arkadaşlar" dan ayırmaya çalışmıştı. Bununla birlikte yapılan bir dizi değişiklik, Snapchat kullanıcılar tarafından "kullanışsız" olarak tanımlandı. Hatta bazı kullanıcılar bu durumu biraz daha ileri götürdü ve bir imza kampanyası başlattı.

Snapchat'in yeni tasarımına tepki göstermek için başlatılan imza kampanyası kısa sürede 800 binden fazla imza topladı. Kullanıcılar bu kampanyada son güncellemenin geri çekilmesini istiyordu. Bazı kullanıcılar ise severek kullandıkları bu platformun yenilenen yüzünün eski haline dönene dek sileceğini belirtmişti. Yeniliği ile pek başarılı olamayan Snapchat yeni tasarımına gelen tepkiler konusunda açıklamalarda bulundu. Buna göre gelen tepkilerin büyümesi ardından şirketin CEO'su EvanSpiegel'dan açıklama geldi. Açıklamada Evan Spiegel yeni getirilen tasarımı savundu ve insanların alışması gerektiğini söyledi. Bu tasarımla kullanıcılarını düşündüğünü söyleyen Evan Spiegel, geri adım atmayacaklarını da dile getirdi.Daha Fazla Göster