Siber Güvenlik Yaz Kampı'na davetlisiniz! - Haberler - indir.com

Siber Güvenlik Yaz Kampı'na davetlisiniz!

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 0 ''   Yayınlanma Zamanı : 2016-04-25 09:29:54
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

''Siber Güvenlik'' konusunda kariyer yapmak ve bu alanda uzmanlaşmak isteyen Üniversite öğrencileri için 2016 Siber Güvenlik Yaz Kampı'na başvurular 5 Nisan - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında alınıyor.

BGA - Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ile siber güvenlik alanında akademik çalışmalar üretmeyi ve projeler geliştirmeyi hedefleyen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Siber Güvenlik Kampı, bu alandaki ihtiyacı karşılamayı, sektöre deneyimli ve uzman personeller yetiştirmeyi amaçlıyor.

Siber Güvenlik Yaz Kampı başvuruları 5 Nisan 2016 - 5 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapan öğrenciler arasında, temel bilgisayar bilgisini test etmek amacıyla 26 Haziran Ocak 2016 tarihinde yeterlilik sınavı yapılacak. Sınav sonucunda ise yeterliliği bulunan 25 kişi kamp katılımcısı olacaklar.

Siber Güvenlik Kampı'na katılmaya hak kazanan öğrenciler, Bilgi Güvenliği Akademisi'nin tecrübeli eğitmenleri ve sektörün önde gelen Siber Güvenlik Uzmanları'ndan 7 gün boyunca eğitim alma fırsatına sahip olacaklar.

Kampta öğrencilere hem teorik hem de pratik eğitimler verilecek. Ayrıca sanal sistemler üzerinde hacking becerilerini geliştirerek saldırganlara karşı savunma tecrübelerini geliştirecekler.

Bunlara ek olarak öğrenciler, hacking, zafiyet tarama, zararlı yazılım analizi, mobil güvenlik, DDOS saldırıları karşısında doğru savunma gibi bir çok konuda eğitim alacaklar ve eğlenceli CTF yarışmalarında öğrenmiş olduklarını pekiştirme şansı bulacaklar.

Siber Güvenlik Kampı'na katılmaya hak kazanan öğrencilerin konaklama, yeme-içme, eğitim ve diğer giderleri düzenleyici firmalar tarafından karşılanacak olup, öğrenciler sadece kamp yerine ulaşım masraflarını kendileri karşılayacaklar.

2016 Siber Güvenlik Yaz Kampı hakkında daha detaylı bilgi için www.Siberkamp.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Tarihler

Son Başvuru Tarihi: 05 Haziran 2016 

Sınav Tarihi: 26 Haziran 2016 (Online) 

Sınav Sonuçları:  1 Temmuz 2016  

Kamp Başlangıç: 24 Temmuz 2016 

Kamp Bitiş: 31 Temmuz 2016

PAYLAŞ