Şarj cihazsız iPhone 12'lere Samsung ve Xiaomi'den gönderme - Haberler - indir.com

Şarj cihazsız iPhone 12'lere Samsung ve Xiaomi'den gönderme

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 39 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-15 18:30:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Akıllı Telefonlar

Uzun bir süredir beklenen iPhone 12 serisinin kutusundan şarj cihazı çıkmıyor oluşu diğer teknoloji şirketlerinin dikkatinden kaçmadı. Samsung ve Xiaomi, resmi sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla iPhone 12'lerde şarj cihazı olmayışını adeta ti'ye aldı. Konu hakkında yapılan paylaşımlar, hayranlar tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu. 

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte iPhone 12 mini ile iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max adlı akıllı telefon modellerinin duyurusunu gerçekleştirdi. Modeller, en çok da 5G destekleri ile dikkat çekmeyi başarırken diğer teknoloji şirketlerinin de dikkatini çeken bir durum yaşandı. Apple, iPhone 12 ailesinin kutu içerisinde şarj cihazı ve kablolu kulaklık bulunmayacağını da resmen açıkladı. İşte bu durum, Apple'ın alan konusu olmasına da sebep oldu. Aslına bakmak gerekirse Apple'ın iPhone 12 ailesi ile kutu içeriğini sadeleştireceği, uzun zamandır bilinen iddialar kapsamındaydı. Fakat yapılan resmi açıklamayla durum daha da netleşmiş oldu. Durum bu şekilde olunca da bir yandan Xiaomi diğer yandan Samsung, Apple'ın tavrını adeta ti'ye aldı. Sosyal medya platformları üzerinden yapılan paylaşımlar, teknoloji şirketlerinin hayranları tarafından da etkileşim yağmuruna tutuldu.

Tanıtımı yapılan iPhone 12 özellikleri ve fiyatıTanıtımı yapılan iPhone 12 özellikleri ve fiyatı

Samsung'un Apple'ı hedef alan o paylaşımı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, resmi Facebook sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda, Galaxy telefonların aranan her şeyi sunduğunu dile getirdi. Bunu örneklerle de detaylandıran şirket, şarj cihazına ek olarak aynı zamanda en iyi kamera performansı, batarya, performans, bellek ve 120 Hz ekranların Samsung'un telefonlarda mevcut olduğunun altını çizdi. Paylaşımına adeta bir de görsel ekleyen şirket, iphone 12'nin kutusunda olmayıp, Galaxy telefonlarla sunulan şarj cihazını açık açık gösterdi. Aynı zamanda şirket, Apple'ın öve öve anlattığı 5G desteği ile ilgili olarak da bir paylaşım yapıp, bu teknolojinin kendilerinde olduğunu dile getirmişti. 

Xiaomi ise direk olarak bir video paylaşımı yaptı

Son dönemlerin popüler teknoloji şirketlerinden Xiaomi ise bir video paylaşarak iPhone 12 ailesinin kutu içeriğine gönderme yaptı. Şirket, "Endişelenmeyin. Kutu dışında hiçbir şey bırakmadık." ifadesiyle hayranlarını güldürmeyi başardı. Ancak sektörü yakından takip eden bazı kesimler, Xiaomi'nin akıllı telefon kutularına hiçbir zaman kulaklık koymadığını hatırlatmaktan eksik kalmadılar. Apple'a göre bu tür bir karar alınmasının temel nedeni, çevrecilik. Şirket, bu iki ekipmanı kutu içeriğinden kaldırarak karbon ayak izi seviyesini düşüreceğini düşünüyor. Ancak bugüne kadar iPhone kullanmamış olan bir tüketici, iPhone 12'ye sahip olduktan sonra bir de şarj cihazı almak durumunda kalıyor. Şirket bu bağlamda MagSafe ve 15W kablosuz şarj cihazını sunuyor. Bunlar da tüketici için bir ek maliyet olarak karşımıza çıkıyor. 


Tanıtımı yapılan iPhone 12 mini özellikleri ve fiyatıTanıtımı yapılan iPhone 12 mini özellikleri ve fiyatı
iPhone 12 kutu içeriğinde şarj adaptörü ve kulaklık yer almayacakiPhone 12 kutu içeriğinde şarj adaptörü ve kulaklık yer almayacak
Tanıtımı yapılan iPhone 12 Pro özellikleri ve fiyatıTanıtımı yapılan iPhone 12 Pro özellikleri ve fiyatı

PAYLAŞ