Samsung'dan bir yenilik daha!

Samsung, Dünyanın İlk f/1.5 Diyafram Açıklığına Sahip Telefon Kamerasını Tanıttı!
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 53 sn   Eklenme Zamanı : 2017-12-07 14:30:00
Editör : Nazlı Kılıç
Kategori : Teknoloji

Samsung, kapaklı akıllı telefonu W2018 ile birlikte dünyanın ilk f/1.5 diyafram açıklığına sahip akıllı telefon kamerasını piyasaya tanıttı.

Samsung, aylardır dedikoduları ve sızıntıları bitmek bilmeyen amiral gemisi ayarındaki kapaklı telefonu W2018'i sonunda Çin'de düzenlediği tanıtım etkinliği ile tüketicilerin beğenisine sundu. Cihazın teknik özellikleri, sızıntılar ile tutarlı olmasına rağmen Samsung, sürpriz bir açıklama ile tüketicileri yeniden şaşırtmayı başardı.

Samsung Akıllı Telefon Kullanıcıları İsyanda: Galaxy S8 ve S8+ Hızlı Şarj Özelliğini Kaybetti

Samsung'un bu yıl tanıttığı amiral gemileri Galaxy S8 ve Note 8'de de bulunan Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alan W2018, 6GB RAM'e ve 64GB depolama alanına sahip. Ayriyeten cihaz kapağının her iki tarafında da 4.2 inç boyutunda Full HD çözünürlükte dokunmatik ekran yer alıyor.

Lakin, cihazın asıl dikkat çeken özelliği bunlar değil; Samsung W2018, dünyanın ilk f/1.5 diyafram açıklığı bulunan akıllı telefon kamerasına sahip. Samsung'un amiral gemileri konumunda olan Galaxy S8 ve Galaxy Note 8'de ise f/1.7 diyafram açıklığına sahip kameralar yer alıyor.

Unutulan Şifreler İçin Avuç İçi Tanıma Patenti Yolda!

Öyleyse f/1.5 diyafram açıklığının iyi ve kötü tarafları nelerdir ?

Kameranın f/1.5 diyafram açıklığına sahip olması, karanlık ortamlarda ışığın daha iyi alınmasını, ayrıca ışığın iyi olduğu ortamlarda arka plan bulanıklığının daha iyi oluşturulmasını sağlar. Dezavantaj olarak ise bu görüntülerde genellikle karıncalanma fazla olur. Ancak Samsung, bu karıncalanmaların önüne geçmek için bazı yazılım 'hileleri' kullanıyor.

Samsung W2018 Özellikler:

Batarya: 2.300mAh

Depolama: 64GB+MicroSD

RAM: 6GB RAM

Arka Kamera: 12 MP f/1.5 diyafram

Ön Kamera: 5MP

İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat

İşlemci: Snapdragon 835

 Daha Fazla Göster