Samsung yöneticisi, katlanabilir telefonlar hakkında konuştu - Haberler - indir.com

Samsung yöneticisi, katlanabilir telefonlar hakkında konuştu

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 19 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-16 16:55:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Akıllı Telefonlar

Bu yılın ilgi gören teknolojilerinden biri olması beklenen katlanabilir telefonlar, Samsung yöneticisine göre akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getirecek.

Her yıl piyasaya birçok akıllı telefon sürülüyor ve teknoloji dünyasının öncü isimleri, olabildiğince yeni modelleri ile yeni teknolojileri kullanıcılarına sunmayı amaçlıyorlar. Son yıllarda çıkan akıllı telefonlara bakıldığında, teknolojik anlamda büyük değişikliklerin yapıldığını söylemek mümkün. Fakat bu değişikler daha çok, cihazların donanımını kapsıyor. Tasarımsal anlamda yapılan büyük değişiklik, çentikli ve sonsuz ekranlara geçiş olmuştu. Bu yıl, katlanabilir telefonların çıkmasıyla birlikte, akıllı telefonların tasarımsal anlamda da köklü bir değişikliğe gideceği görülüyor.

Merak edilen Samsung Galaxy M serisi detayları geldiMerak edilen Samsung Galaxy M serisi detayları geldi

Merak edilen Samsung Galaxy M serisi detayları geldi

Katlanabilir telefonlar hakkında konuşan Samsung’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Hark-sang Kim, kısa bir süre önce bir paylaşım yaptı. Hark-sang Kim paylaşımında katlanabilir telefonların akıllı telefon sektörü için önem teşkil ettiğine değindi.

Hark-sang Kim telefonların yenilikten uzak olmasından şikayetçi

Teknoloji devi Samsung, bu yıl katlanabilir telefon dağıtacak isimlerden birisi olarak öne çıkıyor. Şirketin, sektörün ilk katlanabilir telefonlarından birisi olacak modelini, 20 Şubat tarihinde tanıtması bekleniyor. Kıdemli Başkan Yardımcısı Hark-sang Kim, katlanabilir akıllı telefonlarını tanıtmadan önce, bu modellerin sektör için ne kadar önemli olduğuna değindi. Hark-sang Kim, akıllı telefonların yenilik anlamında darboğaza girdiğini düşündüğünü söylüyor. Bunun nedeni olarak da yeni ve farklı şeyler denemek yerine, bir önceki modelin bir üst versiyonunun, sürekli olarak pazara sunulmasını gösteriyor. Kim, katlanabilir telefonların geliştirilme aşamasında yaşanılan sorunların, yeni bir inovasyon dalgası oluşturacağını söylüyor.

Hark-sang Kim, cihazların bükülebilir olması nedeniyle, daha portatif olacağının altını çizmiş. Ayrıca Samsung’un, katlanabilir telefonu bu yıl tanıtmasına karşın, bunun hayalini Ces 2011’den beri kurduğunu da dile getirmiş. Katlanabilir ekran demolarından bugüne gelinmesinin, 7 yıllarını aldığını söylemiş.PAYLAŞ