Samsung üçüncü çeyrekte Huawei'yi tahtından edebilir - Haberler - indir.com

Samsung üçüncü çeyrekte Huawei'yi tahtından edebilir

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 25 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-09 13:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Akıllı Telefonlar

Orta seviyede başarılı işler yapan Galaxy akıllı telefonlar, Huawei’nin yonga yığınağı ve yeni nesil konsolların GDDR6 bellek üretimi gibi unsurlar Samsung’un faaliyet karında artışa sebep oldu.

Pandemi sürecinin yaraladığı pek çok firmanın aksine Güney Koreli şirket Samsung bu dönemi iyi bir şekilde geçirmeye çalışıyor. Yılın üçüncü çeyreği ile birlikte firma faaliyet karında önemli bir artış yakalamayı hedefliyor.

Huawei P Smart 2021 Türkiye’de satışa çıktıHuawei P Smart 2021 Türkiye’de satışa çıktı

Krizden etkilenmedi

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre yılın üçüncü çeyreğinde şirket geneli beklenen faaliyet karı 10.6 milyar Dolar civarında. Bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 civarında bir artışa işaret ediyor.

Teknoloji şirketi Samsung, pandemi döneminde önemli hamleler yaparken dış şartlar da olumlu yönde ilerliyor. Şirket içerisinde mobil bölüm bu dönemde satışlarını artırmayı başardı. Özellikle Galaxy A ve M serilerinin başarılı satışları ile mobil bölümde önemli bir kar artışı elde edildi.

Diğer taraftan Çinli şirket Huawei’nin yasak öncesinde ortak firmalardan yonga yığınağı yapmasının Samsung’a katkısı oldu. Yine yeni nesil konsollarda yer alan DRAM ve depolama belleği yanında GDDR belleklerin üretiminin bir kısmını da üstlenmesi diğer bir etken.

Dördüncü çeyrekte ise büyüme beklentisi bu kez iPhone satışları sayesinde artış göstermiş durumda. iPhone 12 serisinin OLED ekranlarında yüzde 75-80 arasında pay sahibi olan Samsung yıl sonuna kadar on milyonlarca panel tedarik etmiş olacak.PAYLAŞ