Samsung Galaxy S9'a Stock Arayüz Yüklemek - Haberler - indir.com

Samsung Galaxy S9'a Stock Arayüz Yüklemek

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 0 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-22 10:30:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Samsung’un son amiral gemisi modeli olan Galaxy S9 modeline Stock ROM yüklemek için yapmanız gerek adımlara bakacağız. Samsung’un en yeni ve güçlü modellerinden olan Galaxy S9 cihazına custom ROM kurulumundan sonra veya çeşitli sıkıntılardan ötürü telefona stock ROM yüklemek zorunda kalabilirsiniz. Bu noktada anlatacağımız adımlar ile Samsung Galaxy S9 cihazlarınıza kolay bir şekilde stock ROM yükleme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Gelin Galaxy S9 Stock ROM yükleme adımlarına geçelim.

Samsung Galaxy S9 Stock ROM Yüklemek

  • İlk olarak Galaxy S9 cihazınız üzerinden Google Play Store’a erişerek buradan Phone Info Samsung adlı uygulamayı indirin ve açın. Gelecek olan CSC kodu sekmesi ile telefonunuzun hangi ülkeye ait olduğunu belirtin.
  • SamMobile sitesi üzerinden Galaxy S9 modelinizin CSC koduna uygun olan firmware dosyasını indirin. Ayrıca Samsung-Firmware sitesi üzerinden de indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra Galaxy S9 üzerinden Ayarlar menüsüne girin ve Geliştirici Seçenekleri seçeneğine erişin. Burada yer alan USB hata ayıklama modunu aktif edin.
  • İndirmiş olduğunuz firmware dosyasını arşivden çıkartın.
  • Odin yazılımını bilgisayarınıza kurun.
  • Daha sonra telefonunuzu güç tuşu ile kapattıktan sonra güç + ses azaltma + ses arttırma tuşlarına basarak telefonunuzu download modu ile açın ve USB kablo aracılığı ile bilgisayara bağlayın.
  • Cihaz doğru şekilde bağlanır ise odin programında ID:COM kısmı mavi renge geçecektir.
  • BL kutucuğuna basarak firmware klasöründe yer alan BL dosyasını seçin. Daha sonra AP kutucuğuna basıp AP, CP kutucuğuna basıt ise CP dosyasına seçenek CSC butonu ile Home_CSC dosyasını seçim işlemini gerçekleştirin.
  • Re-partition kısmının seçili olmadığına dikkat edin.
  • Start’a bastığınız zaman firmware dosyası flash’lama işlemine başlayacaktır. Tüm işlemler başarılı bir şekilde biter ise sol üst bölümde yeşil arka plan ile PASS uyarısı gözükecektir.

Huawei P20 Pro ve Samsung Galaxy A9 KarşılaştırmasıHuawei P20 Pro ve Samsung Galaxy A9 KarşılaştırmasıSamsung Türkiye, Galaxy Note 9'da İndirime GittiSamsung Türkiye, Galaxy Note 9'da İndirime Gitti
Samsung SM-W2019 Görüntülendi!Samsung SM-W2019 Görüntülendi!
Samsung Galaxy A7 vs Samsung Galaxy A9 KarşılaştırmasıSamsung Galaxy A7 vs Samsung Galaxy A9 Karşılaştırması

PAYLAŞ