Samsung Galaxy Note 9 fotoğrafları! İşte tüm detaylarıyla yeni model

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 47 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-08-10 15:07:39
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Teknoloji

Samsung Galaxy Note 9 tanıtımı sonrasında cihazın en net görüntülerine de ulaşıldı. İşte Samsung Galaxy Note 9 ve etkileyici fotoğrafları.

Note 8 sonrasında Samsung’un en iddialı modeli ile piyasaya gelmesi beklenirken dün saat 18.00 itibari ile yeni Samsung Galaxy Note 9 tanıtımı yapıldı. Yenilenen modelde pek çok özelliğin geliştirildiği görülürken yeni saat, Bixby gibi farklı uygulama ve özellikler de yine yeni amiral gemisi ile birlikte ilk defa görücüye çıktı. Telefonun tanıtım öncesinde pek çok özelliği ile gündemde yer alması pek çok bilgiye ulaşılmasını sağlarken Samsung Galaxy Note 9 ile Note 8 arasında çoğu yönden ortak noktasının bulunması dikkatlerden de kaçmadı.

Samsung Galaxy Note 9 sektör lideri mi oluyor?

İşte Samsung Galaxy Note 9 fotoğrafları! 

Yenilenen telefonda en çok dikkat çeken detay S Pen’e özel bir ilginin gösterimli olması. Öyle ki yeni yeteneklerinin yanı sıra S Pen yuvası dahi daha sağlam bir şekilde yapılmış.

S Pen bluetooth desteğinin yanı sıra bataryasının olması sayesinde uzak kontrolleri bile destekliyor. Selfie çubuğu gibi kullanılarak fotoğraf çekebilen S Pen sunumlarda sunum kumandası işlevi de görüyor.

S Pen için önemli bir detay ise farklı geliştiriciler için S Pen’in yeni yetenekler kazanarak diğer uygulamalara da entegre edilebilir olması.

Kamera bölümünde ise bugüne kadar markanın en iyi kamera performansını ortaya koyduğu söylenebilir. Yapay zeka ile desteklenen kamera, görüntüyü algılayarak en iyi çekimin yapılmasını sağlıyor. Üstelik fotoğrafları yapay zeka aracılığı ile kategorize etmek dahi mümkün.

Yeni kamerada hata tespiti desteği de var. Fotoğrafta yolunda gitmeyen bir şey olduğunun tespit edilmesine imkan tanıyan Samsung, uyarı ile kullanıcıların yeniden fotoğraf çekmesini sağlıyor. Bulanık fotoğraf, kapalı gözler ya da benzer detaylar hata tespitine takılıyor.

Bugüne kadar Note serisinin en büyük uçtan uca ekranını taşıyan Samsung Galaxy Note 9, AMOLED sonsuz ekran olarak tanımlanan ekranıyla geniş ve gerçekçi bir deneyim sunuyor.

Ses kalitesinde ise cihaz Dolby Atmos Surround Stereo hoparlörler ile destekleniyor. Bu da telefon için en iyi kalite ve deneyim.

Samsung DeX ile PC deneyimi ise Samsung Galaxy Note 9’un en büyük ayrıcalıklarından birisi.

Kablosuz hızlı şarj, IP68 suya ve toza dayanıklılık, Samsung Health, Galaxy Note 9 Samsung'un güvenilir, savunma-sınıfı Knox ise yeni cihaz ile birlikte yenilenen, geliştirilen özellikler arasında.

Telefon için gece siyahı ve lavanta moru gibi seçenekler mevcut. Telefonun renklerine uygun S Pen renkleri de belirleyen Samsung, okyanus mavisi telefon ile sarı renkli S Pen’i uygun bulmuş.

Samsung Galaxy Note 9 hafızasıyla konuşulacak
Samsung Galaxy Note 9 en iyi video izlenebilen cihazlar arasında