Samsung Galaxy Note 20 ilk kez canlı görüntülendi - Haberler - indir.com

Samsung Galaxy Note 20 ilk kez canlı görüntülendi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 47 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-08 15:31:01
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Akıllı Telefonlar

Henüz tanıtımı gerçekleşmeyen cihazların sızıntı fotoğraflarını paylaşan bir Twitter hesabıi şimdi de Samsung Galaxy Note 20'nin fotoğraflarını paylaştı. Paylaşılan bu fotoğraflara göre Galaxy Note 20, radikal bir değişiklik olacağını düşünenleri üzerken, mevcut tasarım dilini beğenenleri memnun edecek gibi gözüküyor. Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un bir sonraki amiral gemisi akıllı telefon olacak olan Galaxy Note 20'nin ağustos ayının ilk günlerinde tanıtılması bekleniyor. Şu an kadar ortaya çıkan sızıntılar ve söylentiler, söz konusu cihazın hem ön hem de arka tarafta büyük ölçüde Galaxy S20 ailesine benzeyeceğini dile getiriyor. 

Dün gece Jimmy Is Promo tarafından paylaşılan bu fotoğraflar, Samsung Galaxy Note 20’yi (ya da Galaxy Note 20 Ultra) ilk kez kanlı canlı görmemizi sağladı. Fotoğrafların, sızıntıların tarif ettiği Galaxy Note 20’ye büyük ölçüde benzer bir cihaz gösterdiği kesin.

Samsung Galaxy Note 20'nin tasarımı gün yüzüne çıktıSamsung Galaxy Note 20'nin tasarımı gün yüzüne çıktı

Samsung Galaxy Note 20 gün yüzüne çıktı

Cihazın ortaya çıkan fotoğraflarına bakıldığında Samsung'un Galaxy Note 20 serisinde radikal bir tasarım değişikliğine gitmek yerine mükemmel bir tasarıma ulaşmak için çeşitli detaylar üzerinde oynamalar yaptığını görmek mümkün. Örneğin; S-Pen’in kullanımı kolaylaştırmak için kenarlardaki ekran kavisi azaltılmış ve kullanıcının cihazı daha iyi kavrayabilmesi için arkadaki cam yüzeyin kavisi cihazın yanlarını kaplayacak şekilde artırılmış.

Bu fotoğraflarda, Galaxy Note 20'nin Galaxy S20 Ultra ile benzer büyüklükte bir kamera modülüne sahip olduğu görülürken, modülün içinde yer alan lenslerin boyutu iPhone 11 serisine benzer şekilde büyütülmüştür. Geniş açı, ultra geniş açı ve periskop kameranın alt alta sıralandığı kamera kurulumunda LED flaş, ToF sensör ve lazer otomatik odaklama ise bu üç kameranın yanında bulunuyor.

Samsung Galaxy Note 20 arkadan böyle görünecek

Samsung, Galaxy Note 20 serisinde her zaman olduğu gibi bir siyah renk seçeneği sunmaya devam ediyor. Aynı zamanda içerisinde kasaya gömülmüş olan yeni S-Pen de Galaxy Note 20 ile aynı renge sahip olacak. Fotoğraflarda olağan bir şekilde cihazın metal çerçevelere sahip olduğunu görmek mümkün. Fakar bu çerçeveler paslanmaz çelik mi yoksa alüminyum mu olacak. Bu soruyu şimdiden yanıtlamak zor.

Samsung Galaxy Note 20’nin fotoğrafları Jimmy Is Promo tarafından paylaşıldığında bazı kişiler fotoğraflardaki cihazın gerçek bir Galaxy Note 20 değil, bir maket olduğunu belirttiler. Daha önce pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan XDA Developers editörü Max Weinbach ise fotoğraflardaki cihazın gerçek bir çalışan ‘birim’ olduğunu onayladı. Bu nedenle fotoğrafların gerçek bir Galaxy Note 20’yi gösteriyor olma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemek mümkün.


Samsung Galaxy Note 20 Plus'ın render görüntüleri sızdırıldıSamsung Galaxy Note 20 Plus'ın render görüntüleri sızdırıldı
Samsung Galaxy Note 20'nin renk seçenekleri belli olduSamsung Galaxy Note 20'nin renk seçenekleri belli oldu
Samsung Galaxy Note 20 tasarımı sızdırıldıSamsung Galaxy Note 20 tasarımı sızdırıldı

PAYLAŞ