Samsung Galaxy Buds Live kablosuz kulaklık tanıtıldı - Haberler - indir.com

Samsung Galaxy Buds Live kablosuz kulaklık tanıtıldı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 6 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-06 11:01:03
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Samsung Galaxy Buds Live adlı yeni yeni kablosuz kulaklık modeli Unpacked 2020 kapsamında resmen tanıtımı gerçekleşti. Söz konusu bu kulaklık hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Samsung Galaxy Buds Live adlı kablosuz kulaklık, son dönem içerisinde üretilen en ilginç tasarımlı kulaklıklar arasında yer alıyor. Şarj özellikli hazne ile beraber gelen bu kablosuz kulaklık, "bronz, beyaz ve siyah" olmak üzere üç farklı renk seçeneğine sahip olacak. Kulak içinden düşmemesi için silikon uç kısmı bulunan bu kablosuz kulaklık, Samsung'un alanda fark yaratmak adına hem iddialı hem de gerçekçi bir adım olarak dikkat çekmeyi başarıyor. 

Yüksek fiyatlı Samsung Galaxy Buds Live detayları belli olduYüksek fiyatlı Samsung Galaxy Buds Live detayları belli oldu

Samsung Galaxy Buds Live önemli olarak aktif gürültü engelleme teknolojisine sahiptir. Bunun yanı sıra hazne ile beraber yaklaşık olarak 28 saatlik pil ömrüyle kullanıcıya sorunsuz bir kullanım sunuyor. 5.6 gram ağırlığında olan Samsung Galaxy Buds Live'ın normal pil ömrü ise aktif gürültü engelleme ile 4.5 saat, aktif gürültü engelleme olmadan ise 5.5 saat seviyesinde yer alıyor. Biraz büyük olan hazne kulaklıkları sadece 3 dakika içerisinde 35 saat müzik için doldurabiliyor. Samsung Galaxy Buds Live'ın bünyesinde üç farklı mikrofon yer alıyor. Bunları hem yüksek telefon görüşme kalitesi hem de aktif gürültü engellemek için kullanılıyor.

Ses konusunda uzman Samsung'un sahibi olduğu AKG firmasının imzasını taşıyan 12 mm sürücüler üzerine kurulan ve bu açıdan da ses kalitesi çok yüksek denilen Samsung Galaxy Buds Live kablosuz kulaklık, elbette bağlantıyı Bluetooth teknolojisi üzerinden kuruyor ve şarj için USB-C portunu kullanıcılara sunuyor. Modelin şarj özellikli haznesinde Qi kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor. Bu sayede model örneğin Galaxy Note 20’nin arkasında da ters kablosuz şarj ile doldurulabiliyor. Kablosuz kulaklık aynı zaman “her zaman açık mikrofon” özelliğine de sahip. Bu sayede dijital asistan Bixby ile anlık olarak etkileşim kurulabiliyor. 

Samsung Galaxy Buds Live kablosuz kulaklığın fiyatı

Modelin yurt dışı satış fiyatı 164 dolar seviyesinde yer alıyor. Modelin Türkiye fiyatı ise 1.299 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. PAYLAŞ