RX 6000 ekran kartlarının performans sonuçları açıklandı - Haberler - indir.com

RX 6000 ekran kartlarının performans sonuçları açıklandı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 53 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-09 14:30:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

AMD, ayın son günlerine doğru duyurulması planlanan RX 6000 serisi ekran katlarının performans sonuçlarını açıkladı. Bu bilgilere göre yeni Radeon ekran kartları, 4K 60fps'in üstünde bir grafik performansı sunacak. Kullanıcıların beğenisine sunulmuş olan işlemciler ile hem performans hem de fiyat noktasında Intel'e çok ciddi bir hamle yapan AMD, dün akşam gerçekleştirdiği lansman ile yeni Zen 3 Ryzen 5000 işlemcisinin duyurusunu yapmıştı. Buna ek olarak ise AMD CEO’su Dr. Lisa Su, yeni işlemcilerinden hemen sonra Big Navi takma adını taktıkları ilk RX 6000-serisi ekran kartının performans sonuçlarını açıkladı.

RX 6000-serisi için “Şimdiye kadar geliştirdiğimiz en güçlü oyun GPU’su” ifadelerini kullanan Dr. Su, sunum sırasında RX 6000 serisi GPU ve 12 çekirdekli Ryzen 9 5900X ile güçlendirilmiş bir test makinesinde Borderlands 3’ün, Badass kalitesinde 4K 60fps oynatıldığı bir demo da gösterdi. Başarılı üretici AMD, yeni işlemci sistemlerinin ve ekran kartlarının gücünü ortaya çıkarmak için Call of Duty: Modern Warfare ve Gears of War 5’ten de birer demo gösterdi. Her iki oyun da ultra ayarlarda 4K çözünürlükte başarılı bir şekilde çalıştı. Ekran kartı, belirtilen ayarlarda Call of Duty: Modern Warfare’da 90fps’e dayanırken, Gears of War 5’te 70fps görüldü.

AMD’nin yükselişi en çok mobil pazarındaAMD’nin yükselişi en çok mobil pazarında

“Muazzam bir 4K performansı görüyorsunuz. Lansmana hala birkaç hafta var ve ekibimiz, ince ayarlar için çok çalışıyor. Umarım Ryzen 5000 serisi için bizim kadar heyecanlısınızdır.” diyen Dr. Lisa Su, 28 Ekim’de gerçekleştirilecek lansmanda AMD’nin yeni RX 6000 serisi ekran kartları için yine sahnede olacak. Bu arada AMD’nin yeni Ryzen 5000 işlemcilerinin 5 Kasım itibarıyla satışa sunulacağını da aktaralım. Cihazın güçlü donanım özellikleri ile beraber kullanım çok daha başarılı olacak gibi gözüküyor. Performans özelliği son derece yüksek olan RX 6000 ekran kartlarının sunduğu hizmet oldukça güçlü olacak. 


Samsung güçlerini AMD ve ARM ile birleştiriyorSamsung güçlerini AMD ve ARM ile birleştiriyor
Nvidia RTX serisi ekran kartlarına AMD Radeon RX 6000 serisi ile cevap verecekNvidia RTX serisi ekran kartlarına AMD Radeon RX 6000 serisi ile cevap verecek
AMD, Huawei ile iş birliği lisansını aldıAMD, Huawei ile iş birliği lisansını aldı

PAYLAŞ