Red Dead Redemption İlk Haftada 17 Milyonu Aştı - Haberler - indir.com

Red Dead Redemption İlk Haftada 17 Milyonu Aştı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 50 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-11-08 14:15:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Oyun

Son dönemin bir hayli konuşulan ismi olan Red Dead Redemption 2 için rekor rakamlar görmeye devam ediyoruz. Bir başka rekortmen oyun olan GTA 5’in  yapımcısı Rockstar Games imzalı yeni oyun Red Dead Redemption 2, daha çıkışının ilk haftası ile beraber 17 milyonluk kopya satış rakamına erişmiş durumda. Western atmosferine sahip olan oyun kovboy dönemini baz alıyor. 1980’ler civarında TV ve kitaplarda birçok eser gördüğümüz Western temalı bu yeni Red Dead Redemption 2 hem sunmuş olduğu atmosfer hemde grafik ve oynayış yapısı ile dikkat çekmeye devam ediyor. Take Two, çeyrek finans raporlarına göre bir haftalık bir süreçte oyunun 17 milyon’dan fazla kopya sattığı açıklandı.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2, PC platformuna gelecek!Red Dead Redemption 2, PC platformuna gelecek!

Oyun serisinin ilk oyunu olan Red Dead Redmption ise 8 yıllık bir süreçte sadece 15 milyon satış rakamına erişmişti. Yeni oyunu yeni bu rakamları oldukça başarılı olarak yükselmeye devam ederken şirket oyunun çıkışından birkaç gün sonra yaptığı açıklamada oyunun 725 milyon dolar gelir sağladığını ifade etmişti. Rockstar Games’e göre bir eğlence ürününün en büyük açılışı haftasonu gerçekleşmiş oldu. Diğer yandan bu oyunun ilkleri bunlar ile sınırlı kalmayıp epik kovboy hikayesi PlayStation Network’ta en fazla ön sipariş alan tam ve dijital oyunlar arasına giriş yapıyor. Diğer yandan PlayStation platformunda en fazla ilk gün satışına erişen oyunda olmuş durumda.

Red Dead Redemption 2 oyunu piyasaya oldukça muazzam bir giriş yapmış durumda. Ancak henüz başlangıç olduğu biliniyor ve açık dünya yapısına sahip olduğu için bu alanda çok oyunculu bir modunda yayınlanması bekleniyor. Hali hazırda zaten çok iyi bir başarı yakalayan oyunun online modu ile beraber kullanıcıları daha da çok kendisine çekmeyi hedefliyor.


Red Dead Redemption 2 satışa sunulduRed Dead Redemption 2 satışa sunuldu
Dikkat Çeken 5 Red Dead Redemption 2 DetayıDikkat Çeken 5 Red Dead Redemption 2 Detayı

PAYLAŞ