realme, Buds Air Neo ve Watch ile Türkiye’de göründü - Haberler - indir.com

realme, Buds Air Neo ve Watch ile Türkiye’de göründü

Tahmini Okuma Süresi : 4 ' 1 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-23 19:00:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Dünyanın en hızlı büyüyen akıllı telefon markalarından birisi olan realme, trend belirleyen akıllı yaşamı yaratmak için “1 + 4 + N” ürün stratejisi kapsamında akıllı telefonun yanı sıra akıllı TV, akıllı kulaklık, akıllı saat ve akıllı hoparlör olmak üzere 4 ana kategoride yüksek kaliteli AIoT ürünlerini giderek yaygın hale getiriyor. Türkiye’de de akıllı telefonları tamamlayan ürünleri ile ekosistemini hızlı bir şekilde genişletmeye başlayan şirket, ilk akıllı saat modeli olan realme Watch'u kullanıcıların beğenisine sundu. Çok yönlü tasarımı ve kusursuz detayları ile ofisten spor salonuna, hatta şık davetlere kadar, her ortamda kullanıcıların giyimini tamamlayan şık aksesuarı olarak dikkat çeken realme Watch, kullanıcıların yüksek performanslı, şık görünümlü sağlık asistanı olacak.

realme Watch’ın 3,5 cm geniş renkli dokunmatik ekranı ve 12 dahili saat yüzü bulunuyor. Saatin 1.4 inç geniş renkli dokunmatik ekranı, 320 * 320 piksel ve 323'e kadar PPI’a yüksek çözünürlüğe sahip. Corning Gorilla Glass ile korunan ekranın parlaklığı 380 nite çıkabiliyor. Dokunmatik ekranı ile kullanıcılara zahmetsiz bir şekilde kontrol olanağı veren saat, yüksek kalite ve canlı renkler ile bulunduğu fiyat kategorisinde en iyi görsel deneyimi sunuyor.

Tanıtımı yapılan Realme C17 özellikleri ve fiyatıTanıtımı yapılan Realme C17 özellikleri ve fiyatı

Bünyesine 12 farklı saat yüzü yer alan saate, OTA güncellemelerini takip ederek 100'ün üzerinde yeni saat yüzü indirilebiliyor. realme Watch siyah, kırmızı, mavi ve yeşil olmak üzere 4 farklı kayış rengi seçeneği ile sunuluyor. Saatin kayışı, tek tuşla hızlı bir şekilde ayrılarak değiştirilebiliyor. Kullanıcılar isterlerse piyasada herhangi bir saatçi dükkanından alabilecekleri farklı kayışları da kullanabiliyorlar.

“Gerçek Zamanlı Kalp Monitörü” ve “Kan Oksijen Doygunluk Düzeyi Monitörü” olarak da kullanılabilen saat, yüksek hassasiyetli PPG optik kalp atış hızı sensörü ile kalp atış hızını 7x24 kesintisiz izleyip hızlı ve hassas bir şekilde ölçen saat, kalp atış hızı zaman içinde çok yükselir ya da çok düşmesi durumunda kullanıcıya uyarıda bulunuyor. 

Bunlara ek özellikleri de şu şekilde; müzik çalmak veya fotoğraf çekmek için realme Link uygulaması ile akıllı telefona bağlanabilen realme Watch; çağrı, mesaj ve alarm hatırlatma, hava durumu tahmini gibi akıllı bildirim işlevleri ile de akıllı telefonların en iyi destekçisi oluyor.

realme Watch, Teknosa, Vatan, Mediamarkt, Amazon ve Hepsiburada kanallarında kullanıcıları ile buluşacak. Ürünün tavsiye edilen satış fiyatı 599 TL olarak belirlendi.

Uygun fiyatlı Buds Air Neo dakullanıcıların yeni kulaklık tercihi olacak

Akıllı saatin yanı sıra realme, yeni kablosuz kulaklık modeli olan Buds Air Neo’yu da kullanıcıların beğenisine sundu. realme Buds Air Neo, R1 bağlantı ve güç yongası ile verimlilik sağlıyor. Telefon ile kulaklık arasında hızlı ve istikrarlı bir bağlantı kuran yeni nesil çift kanallı iletim teknolojisini kullanan R1 Gerçek Kablosuz Çip, kullanıcılara olağanüstü bir gerçek kablosuz kulaklık deneyimi sunuyor. Kulak içi uyumu optimize edebilmek ve daha rahat bir kullanım deneyimi sağlayabilmek için yeniden tasarlanmış olan Buds Air Neo’nun tek bir kulaklığı 4,1 gram yani sadece tek bir kağıt sayfası ağırlığında. Hafifliği ile kulaklık, kullanıcılara kulakta varlığını adeta unutturuyor.

13 mm ses sürücülerine sahip olan kulaklık farklı yöntemler ile kontrol edilebiliyor. Kullanıcı, kulaklığın dış dokunmatik yüzeyi ile şarkılar arasında geçiş yapabiliyor, realme Link uygulaması sayesinde de kulaklığını telefon üzerinden kontrol edebiliyor. Düşük bir gecikme sunması Buds Air Neo’yu oyuncular için ilgi çekici bir kulaklık haline getiriyor. Gecikmeleri yüzde 51 oranında azaltan 119.2 ms süper düşük gecikme modu da dokunmatik alan üzerinden açılıp kapatılabiliyor.

Tek şarj ile yaklaşık 3 saate kadar kullanım süresi sunan kulaklığın pil ömrü, kılıf ile birlikte toplamda 17 saate çıkıyor. Bluetooth 5.0 ile 10 metre mesafeye kadar bağlı kalabilen kulaklık, Google Fast Pair Service ile akıcı bir biçimde eşleşebiliyor. IPX4 sertifikası sayesinde su sıçramalarına karşı dayanıklı bir yapıda olan kulaklığın, “Pop Beyazı”, “Punk Yeşili” ve “Rock Kırmızısı” olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunuyor.

Fiyatı 399 TL olarak belirlenen realme Buds Air Neo Teknosa, Vatan, Mediamarkt, Amazon ve Hepsiburada kanallarında kullanıcıları ile buluşacak.PAYLAŞ