Qualcomm'a Göre Android, iPhone'dan Hep Önde Oluyor

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm Android'i öven bir blog yazısı yayınladı.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 29 sn   Eklenme Zamanı : 2017-09-12 12:33:09
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Popüler mobil işlemci üreticisi olan Qualcomm'dan Android işletim sistemli cihazlar üreten iş ortakları için bir blog yazısı yayınlandı. Şirketin ifade ettiğine göre piyasada çift arka kamera, OLED ekran teknolojisi, kablosuz şarj teknolojisi ve uçtan uca ekranlar gibi mobil cihaz endüstrisi için önemli yeniliklerin ve adımların ilk olarak Android telefonlarda kullanıldığının altı çiziliyor. Bu mobil işlemci devi Qualcomm 2017 yılının başından beri teknoloji devi Apple ile kavgalıyken, şirket ise yeni iPhone modellerini bugün itibariyle tanıtacak. Apple'ın yeni akıllı telefonlarında yer alacak özelliklerde uzun zamandır konuşulurken Qualcomm'da birçok özelliğin Android ile ilk defa geldiğini söyleyerek Apple'a bir darbe vurma içerisine girişmiş gibi gözüküyor.

Qualcomm tarafından hazırlanan listeye göre çerçevesiz ekran tasarımının öncü adı Xiaomi mi Mix olarak gösterilirken, İris tarama özeliğinin ise Galaxy S8 olarak gösteriliyor. Ancak Samsung bu özelliği Note 7 serisi ile sunduğunu da hatırlatalım. Ancak Qualcomm yayınlandığı bu listede bazı yanlışlar yapmış durumda. İlk olarak Bluetooth 5 desteğini kullanan model henüz piyasada olmayan LG V30 olduğu dile getirilsede, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bu desteği sunan cihazlar arasında yer alıyordu. HTC One M7 ile çift kamera sisteminin kullanılmasıda yanlışlardan biri olarak göze çarpıyor. OLED panelin ilk kullanılduğı model ise LG Flex 2 olarak gösterilerek bu noktada da Samsung'a bir yanlış yapıldığı gözüküyor.

Qualcomm'un Apple'ın adının alınmadığı bu blog yazısından iş ortaklarından ne gibi tepkiler gelecek göreceğiz.Daha Fazla Göster