QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor - Haberler - indir.com

QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 48 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-16 21:01:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Akıllı Telefonlar

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemini başlatıyor. Bilindiği gibi corona virüs salgını sonra pek çok şirketin değişim yaşaması kaçınılmaz oldu. Farklı adımlar atan şirketler inovasyon noktasında atacaklarını planladıkları adımları da geri çekiyor. İşte o şirketlerden birisi olan Coca-Cola Freestyle adını verdiği yeni kampanyası ile dikkat çekiyor.

Coca-Cola QR kod ile içecek alma dönemi başlıyor

Salgın süreci gerçekten de insanları alışkanlıklarını değiştirmiş durumda. Coca-Cola da bu söz konusu olağanüstü hal için müşterilerinin akıllı telefonları üzerinden okutabilecekleri QR kod sayesinde içeceğini seçip, bu içeceği otomattan alabileceği Freestyle teknolojisini duyurdu.

Twitter hacklendi! Elon Musk, Jeff Bezos gibi ünlü isimlerin hesaplarından dolandırıcılık yapılıyor!Twitter hacklendi! Elon Musk, Jeff Bezos gibi ünlü isimlerin hesaplarından dolandırıcılık yapılıyor!

Salgın sürecinde insanların dışarıdan izole bir şekilde yaşadıkları ve özellikle de otomatları kullanmayı tercih etmedikleri süreçte şirket, otomatları daha da hijyenik ve kullanılabilir bir hale getirmeyi amaçlar. Dijitalleşme yönünde önemli bir adım atan dev şirket Coca Cola, bu yaz sonuna kadar ABD'nin farklı popüler noktalarında Freestyle sistemini deneyecek. Eğer sistem beğenilirse dünyadaki diğer otomatlara doğru  etki alanı genişleyecek ve daha fazla kullanıcıya ulaşılacak.

Bu sistem ise son derece basit. İçecek otomatına geldiğiniz zaman, ilgili mobil uygulamayı açarak otomat üzerinde yer alan QR kodu okutuyorsunuz. Buradan satın almak istediğiniz içeceği belirliyorsunuz ve temassız bir şekilde ürünü alabiliyorsunuz.

Temassız ödeme ve satın alma noktasında önemli bir adım atan şirket, başka şirketlerin de ürünlerini tüketiciye sıfır temas noktaları ile işlem yapmasına örnek olabilir gibi duruyor.

Şirket tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Yazılım bu yaz sonunda 10 binden fazla Coca-Cola Freestyle dağıtıcısına aktarılacak ve tüm Freestyle dağıtıcıları yıl sonundan önce temassız uyumlu olacak.

PAYLAŞ