Pokemon Go yapımcısından bir yeni oyun daha geliyor

Firma, artırılmış gerçeklik teknolojilerinin gün geçtikçe popüler hale gelmesinden faydalanarak bu sektörün EA'sı olma niyetini güdüyor.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 26 sn   Eklenme Zamanı : 2017-12-06 14:50:00
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Oyun

Geçtiğimiz yıl 2016'nın Temmuz ayında mobil oyun dünyasının seyrini tamamen değiştiren bir yapım ile karşı karşıya geldik. Milyonlarca insanları sokağa döken oyun Pokemoon Go, insanları kilometrelerce yol yürüttü ve onları amansız bir mücadelenin içerisine soktu. Fakat içerisinde bizim ülkemizinde olan bazı ülkelerde bu oyun yasaklandı. Arkasından gelen süreçte çeşitli sorunlar yaşandı, oyun elden geçirildi buna rağmen erken unutuldu. Eski şaşalı dönemlerine bir türlü dönemeyen Niantic, hızlı bir şekilde yükseliş yakalasa da bu durumu koruyamadı. Bu durumu göz ardı edemeyen firma, Pokemon Go ile baş edemediğinin farkında. Akıllıca bir adım atmak isteyen firma, yükseliş çağında kazanmış olduğu parayı boş yere harcamak istemiyor. Firma, artırılmış gerçeklik teknolojilerinin gün geçtikçe popüler hale gelmesinden faydalanarak bu sektörün EA'sı olma niyetini güdüyor.

Bir yandan Hharry Potter dünyasını sokaklara taşımak isteyen  Pokemon Go tabanlı oyun tasarlayan Niantic,  bir diğer yandan ise aynı taban üzerinden farklı konulardaki yapımları hazırlamak için kolları sıvıyor. Daha önceki yıllarda Asya kıtasında büyük başarı elde eden Ingress, firmanın 2012 yılında piyasaya sürdüğü ilk artırılmış gerçeklik oyunuydu. Sizinde bildiğiniz üzere oyun Pokemon Go gibi adını duyuramadı fakat teknolojik olarak Pokemon Go'nun babası sayıldı. Niantic stüdyoların ilk mobil oyun olma özelliği yakalayan Ingress, arkasından Pokemon Go üreterek büyük bir hüsranla kendi çağını kapattı.Daha Fazla Göster