Pinterest yeni filtreleme özelliklerine kavuştu - Haberler - indir.com

Pinterest yeni filtreleme özelliklerine kavuştu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 50 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-05-04 15:35:00
Editör : Nazlıhan Kılıç
Kategori : Donanım

Pinterest, dekorasyon , moda , kişisel bakım ve fotoğrafçılığın da içinde bulunduğu bir çok konuda  farklı fikir arayanlara ilham kaynağı oluyor. Kullanıcıların fikir alma konusunda sıklıkla yararlandığı platform gün geçtikçe yeni güncellemeler yayınlayarak, kullanıcılarının fikirlerine daha kolay ulaşmasını sağlıyor. Bu bağlamda Pinterest, arama sonuçlarında ten rengine göre filtreleme yapılmasına olanak sağlayan yeni güncellemesiyle,  moda ve kişisel bakım konularında fikir edinmek isteyen kullanıcıları için arama sonuçlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Pinterest' in güncellemesi ile kullanıcılara sunulan yeni filtreleme seçeneklerinin eklenmesinin sebebi Pinterest tarafından gerçekleştirilen bir anket sonucu olduğu belirtiliyor. Yapılan ankete katılan kullanıcıların %70' i ise moda ve stil konularında fikir edinebilmek için her gün Pinterest platformunu takip ediyor.

Platform' un mühendislik ekibinin Medium vasıtası ile paylaştığı bir blog yazısına göre . ten rengine göre filtreleme seçeneğini programlamanın oldukça zor olduğu ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre özellikle ışık ve gölge unsurları geliştiricilerin işlerini oldukça zorlaştırıyor. Mühendisler belirtilen sorunların daha kolay bir şekilde çözülebilmesi için ModiFace ismindeki bir uygulamanın otomatik öğrenme teknolojisinden yararlandıklarını belirtti. Uygulamada yer alan yapay zekanın kullanıma uygun geniş bir yüz kütüphanesi bulunması sayesinde işlerinin daha da kolaylaştığı belirtilen geliştiricilerin bu uygulamayı tercih sebeplerinden de bir tanesi. Söz konusu filtreleme seçenekleri için algoritmaları eğitmek için uzun uğraşlar veren Pinterest, gölgelerin hataya yol açmaması için ekstra bir özen gösteriyor. Ayrıca Pİnterest platformu arama sonuçlarında ten rengine göre filtrelemenin sunucularda saklanmayacağı ve kullanıcılara gösterilen reklamları etkilemeyeceği konusunda  da kullanıcılarına teminat veriyor. Şirket filtreleme özelliğinin beta sürümünün dağıtımlarına başlamış durumda.

PAYLAŞ