OPPO Watch'ın Avrupa fiyatı belli oldu - Haberler - indir.com

OPPO Watch'ın Avrupa fiyatı belli oldu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 45 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-22 16:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Akıllı Telefonlar

OPPO Watch akıllı sat modeli çok yakın zaman içerisinde Türkiye'de de satışa sunuluyor. Ülkemizde satışa sunulmadan önce ise model Almanya merkezli olarak raflardaki yerini almıştı. Çin merkezli üretici şirket OPPO Watch saat modeli hakkında açıklama yaptı. Açıklamada OPPO Türkiye'ye göre temmuz ayının sonunda Türkiye'de de ürün yerini alıyor. Şirketin Türkiye'de satışı yapılan Reno3 ve Find X2 gibi yeni akıllı telefonlarının yanına güzel bir giyilebilir aksesuar olacak akıllı saat, halen Türkiye’de elde edilebilir değil.

Fakat çok ama çok kısa zamanda satışa çıkacak gibi görünen model, Avrupa’da Almanya pazarında 249 euro fiyat etiketiyle satılmaya başlandı. Bu fiyat Türkiye özelinde sadece kur çarpımıyla 1.950 TL yapıyor. Bunun üzerine gelecek vergiler ile modelin fiyatı Türkiye’de 2.700 TL’yi geçecek izlenimi oluşturuyor. Ancak gelişmiş akıllı saatin henüz resmi garantili Türkiye fiyatı bilinmiyor. Bu açıdan gerçek fiyat tahminlerden daha düşük ya da çok daha yüksek çıkabilir. 

Resmi olarak tanıtılan Oppo Watch özellikleri ve fiyatıResmi olarak tanıtılan Oppo Watch özellikleri ve fiyatı

OPPO Watch akıllı saat teknik olarak hangi özelliklere sahip olacak?

Model 41 mm ile 46 mm gövde boyutu ve 1,6 inç ile 1,91 inç boyutlarında AMOLED ekran üstüne kuruluyor. Su geçirmeyen akıllı saat, gücünü Snapdragon Wear 2500 işlemciden ve düşük güç odaklı Apollo 3 çipinde alıyor. Yeni Apple Watch’lar gibi EKG / ECG özelliğiyle gelen akıllı saat, Google WearOS temelli ColorOS Watch işletim sistemi üstüne kuruluyor. Her kalemde aktivite takibi yapabilen, bunlar arasına uyku takibini dahil eden ve sporları otomatik tanıyabilen akıllı saat, eSIM desteğiyle desteklenen bölgelerde telefonlardan bağımsız hale gelebiliyor. Saat normalde 40 saatlik pil ömrü sunuyor. Güç tasarrufu moduyla bu süre 21 güne kadar çıkıyor. Hem tasarımı hem de özellikleriyle dikkatleri üzerine toplayacak olan OPPO Watch, Türkiye'de heyecanla bekleniyor. PAYLAŞ