Opera'ya Güncelleme ile WhatsApp, Messenger ve Telegram Entegre Edildi - Haberler - indir.com

Opera'ya Güncelleme ile WhatsApp, Messenger ve Telegram Entegre Edildi

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 46 ''   Yayınlanma Zamanı : 2017-05-11 13:30:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Piyasada bulunan internet tarayıcıları arasındaki rekabet kıyasıya bir şekilde devam ediyor. Son olarak Google tarafında Google Chrome tarayıcısına gelen güncelleme ile çeşitli güvenlik önlemleri alınarak varolan güvenlik düzeyi bir hayli arttırılmıştı. Windows 10 ile çıkış yapmış Microsoft Edge internet tarayıcısı beklenen patlamayı gerçekleştirememişken, diğer yandan başarılı bir tarayıcı olan Opera tarayıcısı oldukça işe yarar bir güncellemeyi devreye soktu. 'Opera yeniden doğdu' sloganı ile yayınlanan Opera'nın son güncellemesi ile kullanıcıların işine yarayabilecek kullanıcı dostu bir internet tarayıcısı haline aldı.

İnternet tarayıcıları arasında kullanım oranı olarak iyi bir kitleye sahip olan Opera tarayıcısı, yeni yetenekleri ile dikkat çekmek istiyor. Birçok özelliklere sahip farklı tarayıcıların arasında yaptığı yenilik ile Opera farkını koyacağa benziyor. Normal şartlarda bilindiği üzere masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda popüler mesajlaşma uygulamalarının kullanılmasını bir yolu bulunmuyor. Fakat Opera yaptığı söz konusu bu güncelleme ile şuan popüler olan Facebook Messenger, Telegram ve WhatsApp uygulamalarının mesajlaşma olanağını pratik ve basit bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyor.

Bu sayede internet ortamında gezinirken Messenger'dan gelen bir mesaja cevap vermek için Facebook'u açmaya gerek kalmadan internet tarayıcısı üzerinden gelen mesaja cevap verebileceksiniz. Sekme değiştirerek gelen mesajı aramak yerine Opera'ya yerleştirilen kısayollar sayesinde artık WhatsApp, Messenger gibi uygulamalarınızın içeriklerine erişebileceksiniz. Bu özelliklerden yararlanmak adına Opera'nın en güncel sürümünü indirerek ve sırasıyla Messenger, WhatsApp ve Telegram hesaplarınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

Operanın sol şeridine yerleşecek olan bu kısayollar ile artık uygulamaları kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Diğer yandan Opera'nın ücretsiz sunduğu VPN servisinden yararlanarak reklam engelleme uygulamalarına da sahip olabilirsiniz.