Online kıyafet denemek ister misiniz? Çok yakında!

İnsan vücudunu 3D tarayarak online alışverişlerde kıyafet deneme imkanı sunan Body Labs, Amazon tarafından satın alındı.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 22 sn   Eklenme Zamanı : 2017-10-11 21:00:00
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

İnternet üzerinden alışveriş yapmak keyifli olurken bir o kadarda karamsar olmanıza neden oluyor. Daha önceden internette beğendiğiniz bir kıyafeti üzerinizde deneyemediğiniz için alıp almamakta kararsız kalıyordunuz. 'Ya olmazsa' düşüncesi ile birçok beğendiğiniz kıyafeti satın alamıyordunuz. Veyahut çok beğendiğiniz bir elbiseyi getirttiğiniz zaman üzerinize istediğiniz gibi oturmuyordu. Artık bunun gibi problemleri yaşamak tarihe karışacak gibi görünüyor. Tüm vücudunuzu ve hareketlerinizi tarayan bir cihaz geliştiren Body Labs, geliştirdiği bu cihazları diğer şirketlere satıyor. Daha önceden oyun ve animasyonlarda kullanılan bu sistem çok popüler hale gelmişti. Şimdi ise aynı özelliği Amazon kullanmak istiyor. Online alışveriş sektörüne entegre etmeye çalışan Amazon kullanıcıları heyecanlandırmayı başarıyor.

Body Labs'ın geliştirmiş olduğu bu cihaz 50 ila 70 milyon arası bir değer biçilirken henüz Amazon'un biçtiği değere ulaşmış değiliz. Son dönemlerde modaya odaklanan Amazon, toplamda 7 adet moda şirketine ulaşmış durumda. Ayrıca online alışveriş de çok popüler olan Echo Look giyim odaklı cihazlar, kıyafet önerisinde bulunurken kıyafet abonelik servisi oluşturabiliyor. New York merkezli girişimin satın alınması sonucu geliştirilen uygulama üç boyutlu vücut ve hareket taraması sayesinde, kıyafetlerin sanal alemde denenmesine ve online alışverişin daha kolay hale gelmesini sağlıyor. Bu uygulama şimdilik Türkiye'de değil. Türkiye'ye ne zaman geleceği ile ilgili şirketin herhangi bir açıklaması yok.Daha Fazla Göster