Ocak Ayı Popüler Uygulamaları - Haberler - indir.com

Ocak Ayı Popüler Uygulamaları

Tahmini Okuma Süresi : 5 ' 57 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

Mobil uygulama pazarlarını araştırarak her ay düzenli bir şekilde en popüler uygulamaların raporunu geliştiriciler ve kullanıcılar ile paylaşan Distimo, 2014 yılının ilk ayına ait mobil uygulama raporunu yayınladı.

2013 yılının Aralık ayı içerisinde özellikle yurtdışında daha fazla etkisini gösteren Yılbaşı Haftası nedeniyle Distimo Aralık raporunda en fazla indirilenler listesinin yılbaşı için özel olarak geliştirilmiş uygulamaların etkisi altında olduğunu ve yıl içerisinde popüler olan uygulamalarla oyunlarında hediye kartları aracılığıyla kullanıcıların birbirlerine hediye etmelerinden dolayı yine en fazla indirilenler listesine girdiğini belirtmiştik.

Distimo'nun yayınladığı Ocak ayı raporunda yılbaşı etkisinin geçtiğini ve popüler uygulama listelerinin değiştiğini açık bir şekilde görebildiğimiz gibi en fazla değişimin Apple App Store listelerinde olduğunu görmekteyiz.

En fazla indirilen 5 ücretsiz uygulama

Ocak 2014'e ait raporda Apple App Store'un 'en fazla indirilen 5 ücretsiz uygulama' listesine baktığımızda dikkatimizi çeken Flipagram, Pac-Man ve Farm Heroes Saga listeye giren yeni uygulamalar olurken Youtube ve Facebook'un resmi uygulamaları yerlerini korumaktadır. Özellikle Pac-Man retro severlerin vazgeçilmez oyunu olmakla beraber günümüzde sadık ve oldukça büyük bir hayran kitlesine sahiptir. 1.99 Usd fiyat etiketi ile satılırken sadece 1 hafta ücretsiz olarak sunulması App Store'un Ocak ayındaki ücretsiz en popüler 5 uygulama arasına girmeyi başardı.

En fazla indirilen 5 ücretli uygulama

Tıpkı ücretsiz en fazla indirilen uygulama listesinde olduğu gibi App Store'da 'en fazla indirilen 5 ücretli uygulama' listesinde ise Ocak ayında Survival Games-Mine Mini Game ile Plague Inc. listeye yeni giren uygulamalar olurken MineCraft- Pocket Edition, Heads Up! ve Cut the Rope 2 yerlerini korumaya devam ediyor. Son zamanlarda oldukça büyük bir hayran kitlesi kazanan MineCraft-Pocket Edition ücretli popüler uygulamalar listesindeki yerini uzun bir süre daha koruyacağa benziyor.

Google Play Store listeleri;

Google Play Store tarafında ise; 'en fazla indirilen 5 ücretsiz uygulama' listesinde Facebook, WhatsApp Messenger, Facebook Messenger ile popüler oyun Candy Crush Saga'nın yerlerini koruduğunu ve Aralık ayı raporunda bulunan Skype'ın yerine ise Clean Master (Cleaner) uygulamasının listeye yeni dahil olduğunu görüyoruz.

Google Play en fazla indirilen 5 ücretsiz uygulama

'en fazla indirilen 5 ücretli uygulama' listesinde ise  SwiftKey KeyboardTitanium Backup Pro Key rootMineCraft - Pocket EditionNova Launcher PrimePoweramp Full Version Unlocker uygulamalarının Aralık ayında olduğu gibi Ocak ayı raporunda da yer aldığını ve sadece kendi aralarındaki sıralamaların değiştiğini görebiliriz.

Google Play en fazla indirilen 5 ücretli uygulama

Uygulama mağazalarının pazar paylarına yönelik oranlarını da raporunda yayınlayan Distimo'ya göre Android'in iOS ile arasındaki farkı kapattığını görebiliriz. Özellikle Ocak ayının sonlarında Google Play Store'un yüzde 1 pay kazanması ile birlikte, Apple App Store'un yüzde 62, Google Play Store'un ise yüzde 38 pazar payına sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ağustos 2013 ile Ocak 2014 aralığına göre Ağustos ayında Apple App Store'un yüzde 65 ve Google Play Store'da yüzde 35'lik paylara sahip olduğunu ve geçen 6 aylık sürede Google Play Store'un pazar payını yüzde 3 oranında arttırdığını söyleyebiliriz.

Mobil mağazalar raporu

Distimo tarafından yayınlanan Ocak 2014 En Fazla indirilen Uygulamalar raporu'nun tamamına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz gibi listelerde yer alan uygulamaları da aşağıdaki bağlantıları kullanarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz.
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ