Nintendo, Mario'nun Biyografisini Değiştirdi

Sevilen oyun kahramanı Super Mario'nun biyografisi, Nintendo tarafından değiştirilerek, biyografiye yeni özellikler eklendi.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 22 sn   Eklenme Zamanı : 2018-03-07 14:05:15
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Oyun

Oyun dünyasında birçok karakter, 90'lardan ve belki daha eski yıllardan beri var ve artık oyun tutkunlarının hayatına yer etmiş durumdalar. 90'lı yılların oyun konsolu olan Atari ile oyun severlerin hayatına giren Super Mario karakteri, bunlardan bir tanesi. Yıllar öncesinde oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan Mario karakteri, yakın geçmişte çıkan mobil ve konsol oyunlarıyla yeniden gündemin bir parçası oldu. Mobilde çıkan Super Mario Run ve Nintendo Switch konsollarının vaz geçilmez oyunlarından biri haline gelen Super Mario Odyssey, oyun tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. Super Mario karakterine dair edinilen son bilgide, Nintendo'nun karakterin biyografisinde değişiklik yaptığı öğrenildi.

90'ların vazgeçilmez oyun karakterlerinden biri olan Super Mario, günümüz teknolojisine uyarlanarak, farklı oyunlarda oyun tutkunlarıyla buluşmaya devam ediyor. Mario karakteri, her oyun severin bildiği gibi su tesisatçısı. Kılık ve kıyafetiyle de su tesisatçısı olduğunu belli eden karakterin, Nintendo tarafından biyografide kısa bir süre önce yapılan güncelleme ile sadece bir meslekle uğraşmadığı öğrenilmişti. Nintendo, biyografiye bir kez daha eklemeler yaparak biyografiyi ikinci kez güncelledi. Su tesisatçısı, karakterin mesleğine daha önce eklenmişti. Şimdiki güncelleme ile Super Mario'nun ilgi alanları da açığa çıkarıldı. Nintendo'nun resmi sitesinde farklı ilgi alanlarına sahip olduğu konusuna dikkat çekildi ve, 'Oldukça sportif; tenis veya futbol, araba yarışı veya beysbol olsa bile, havalı olan her şeyi yapıyor.' ifadesine dokunulmadı.Daha Fazla Göster