Next Game Startup ile oyun girişimcilerine 1,25 milyon TL'lik ödül verilecek - Haberler - indir.com

Next Game Startup ile oyun girişimcilerine 1,25 milyon TL'lik ödül verilecek

Tahmini Okuma Süresi : 4 ' 22 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-06-24 14:31:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

INTEL ESL Gaming Fest kapsamında Türkiye'nin en önemli oyun girişimciliği yarışması olan Next Game Startup hayata geçti. Yarışma içerisinde toplam 1 milyon 250 bin TL dağıtılacak. Yarışma kapsamında Türkiye'den dünyaya açılacak olan başarılı girişimcilerin desteklenmesi beklenyior. Türkiye'nin en büyük oyun ve espor etkinliği olan INTEL ESL Gaming Fest ve büyük ödüllü girişimcilik yarışması Next Game Startup, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katıldığı basın toplantısı ile tanıtıldı.

İzmir'de oyun dünyası canlanıyor

INTEL ESL Gaming Fest kapsamında Türkiye'nin en önemli oyun girişimciliği yarışması Next Game Startup başladı. Eylül ayı içerisinde İzmir Kültürpark fuar alanında İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği ile gerçekleşecek. Program TV ve dijital kanallardan canlı olarak Türkiye'ye ve tüm dünyaya yayınlanacak. İmza internet teknolojileri şirketinin sponsor olduğu Next Game Startup için basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, INTEL EMEA Bölgesi Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Maurits Tichelman, INTEL Ortadoğu Türkiye ve Afrika Bölgesi Satış Direktörü Ali Rıza Küçük, ESL Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kazar ve İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in katılımı ile gerçekleştirilen online basın toplantısı ile duyuruldu.

Tunç Soyer “İzmir’den çıkacak oyun girişimleri Türkiye’yi global oyun endüstrisinde ilk beşe taşıyabilir. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak ülkemizin en önemli oyun ve espor organizasyonu olan INTEL® ESL Gaming Fest’e ev sahipliği yapmayı, en büyük ve en kapsamlı oyun girişimciliği yarışması Next Game Startup ile girişimcileri desteklemeyi çok önemsiyoruz,” dedi.

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezleri İzmir'de

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener “Uzun zamandır konuşulan İzmir’in nitelikli insan sermayesini çekmede yüksek rekabet avantajının hayata geçirilmesinde, teknoloji ve dijital inovasyona dayalı girişimcilik ekosisteminin gelişimi, İzmir’i sadece Türkiye’de değil; Güney Avrupa havzasında en gözde şehirlerden birisi yapabilir. Bu ekosistemin geliştirilmesinde, İzmir’deki paydaşların iş birliği kapasitesi belirleyici rol oynayacaktır. İZTO’nun vizyonu İzmir’i inovasyon ve girişimcilik kentine dönüşmesidir. Bu vizyon doğrultusunda, paydaşlarımız ile iş birliği halinde hayata geçirmeye başladığımız İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezlerimizle ilgili çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Hedefimiz girişimcilere fikir aşamasından uluslararasılaşma aşamasına kadar her türlü desteği verirken, bir yandan da büyük şirketlerin inovasyon çalışmalarını teşvik etmek ve startup-büyük firma etkileşimini yaratmak. İzmir’den birçok başarı hikayesini hep birlikte çıkaracağımıza inanıyorum.”

ESL Türkiye Genel Müdürü Gökhan Kazar “INTEL® ESL Gaming Fest çatısı altındaki tüm etkinliklerimizde oyun ekosisteminin paydaşlarını ve oyuna gönül veren gençleri bir araya getiriyor, kariyerini oyun dünyasında geliştirmek isteyen gençlere ışık oluşturuyoruz. Next Game Startup’ta ise oyun geliştiren yeni girişimlere ulaşmayı, sponsorlarımızın ve iş ortaklarımızın çok kıymetli katkıları ile bu girişimlerin oyunlarını geliştirirken ihtiyaç duydukları finansal desteği ve mentorluk desteğini sağlamayı hedefliyoruz.” dedi

Next Game Startup oyun girişimciliği adlı yarışmada dereceye girmeyi başaran girişimcilere İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 50.000 TL'lik nakit ödül, oFON tarafından 1 milyon TL'lik avans fonlaması desteği ve INTEL®, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.) ve tüm iş ortakları tarafından sağlanacak hizmetlerle 200.000 TL proje desteği ile toplamda 1 milyon 250 bin TL değerinde destek sunuluyor. Ayrıca finalistler yatırımcılara kolayca ulaşabilme fırsatına sahip olacak.

Yarışma kapsamında, mobil, masaüstü ve konsol platformlarında geliştirilmiş olan oyuncular değerlendirilecek. Yarışmaya tamamlanmış, proje halinde veya demo şeklindeki ürünlerle katılım göstermek mümkündür. 15 Temmuz tarihine kadar teslim edilecek olan projeler, ekip yapısı, örnek, ürün, finansal ve pazarlama alanında değerleme ve yatırım ihtiyacını bilme kriterlerine göre değerlendirme yapılacak. Next Game Startup’ın kazananları, finalistlerin Eylül ayında İzmir Enternasyonal Fuarı’nda yapacağı sunumların ardından belirlenecek. Jüri üyeleri, yarışmanın koşulları ve ödüller hakkında detaylı bilgiye yarışmanın web sitesinden ulaşılabiliyor.