Netflix 2020'nin ikinci çeyrek raporunu yayımladı - Haberler - indir.com

Netflix 2020'nin ikinci çeyrek raporunu yayımladı

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 5 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-17 19:01:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Uygulama

Netflix, 2020 yılının ikincin çeyreği için finansal raporunu açıkladı. Yapılan açıklamalarda, Netflix'in net gelirinin 720 milyon dolar olduğu açıklandı. Netflix, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 6,15 milyar dolar gelir ve 1,36 milyar dolar da işletme geliri elde etti. 

Dünya'nın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix. Bugün 150 milyondan fazla aboneye sahip olan platform, koronavirüs pandemisinin patlak vermesi ile birlikte daha da popüler bir hale geldi. Şimdi ise şirket 2020 yılının ikinci çeyreği için finansal performansını açıkladı. Netflix tarafından yapılan açıklamalar, şirketin değer kaybı yaşadığını açıkça gözler önüne seriyor.

Netflix yeni özelliğini kullanıma sunduNetflix yeni özelliğini kullanıma sundu

Netflix tarafından yapılmış olan açıklamalara göre platform, 2020 yılının ikinci çeyreğinde 6,15 milyar dolar gelir elde etti. Buna ek olarak 1,36 milyar dolar işletme geliri elde etmiş olan şirketin net geliri ise 720 milyon dolar olarak gerçekleşti. Netflix'in hisselerine baktığımız zaman ise şirket, geçtiğimiz çeyrek döneminde hisse başına 1,59 Dolar kazanç elde etti.

Yahoo Finance tarafından geçtiğimiz dönemlerde yapmış oldukları açıklamalarda,  Netflix'in ikinci çeyrek tahminlerinin 6,08 milyar Dolar gelir ve hisse başına 1,81 Dolar kazanç bekliyordu. Netflix, bu süreç içerisinde tahmin edilen gelirin üzerine çıkmayı başardı fakat hisse senetleri konusunda beklentiler karşılanamadı. Platformun son çeyrekteki 10,09 milyon yeni abonesi, gelir miktarının beklentilerin üstüne çıkmasını sağladı.

Netflix, gelir açıklamasının hemen sonrasında da 2020'nin üçüncü çeyreği için tahminlerini açıkladı. Yapılan açıklamalarda, 6,33 milyar Dolar gelir elde edileceği, 1.25 Dolar işletme gelirinin olacağını ve net gelirin de 954 milyon Dolar olarak belirleneceği ifade ediliyor. Netflix'e göre hisse başına elde edilen kazanç ise 2.09 Dolar olarak gerçekleşecek. Yetkililer, tüm bunlara ek olarak şirketin üçüncü çeyrekte 2,5 milyon yeni abone kazanacağını bekliyorlar.

Netflix'in üçüncü çeyrek için tahminleri, ikinci çeyreğe göre daha iyi bir gelir seviyesine ulaşılacağını gösteriyor. Piyasa analistleri ise 6,39 milyar Dolar gelir ve hisse başına 2 Dolar gelir bekliyorlar. Yani analistler, Netflix gelirinin tahminlerden yüksek olacağını, hisse başına gelirin ise biraz daha aşağıda kalacağını düşünüyorlar. Elbette bu sonuçların gerçek değeri, önümüzdeki aylarda gün yüzüne çıkmış olacak.


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ