NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X için tarih verdi - Haberler - indir.com

NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X için tarih verdi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 9 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-30 22:00:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Oyun

2K Sport’un geliştirdiği ve bir efsane haline gelen basketbol oyunu NBA 2K21’in PS5 ve Xbox Series X’te ne zaman çıkacağı nihayet açıklandı. Oyun; 10 Kasım tarihinde Xbox Series X, S’de 19 Kasım tarihinde ise PS5’te satışa sunulacak.

Dünyanın en popüler spor oyun serileri arasına adını altın harflerle yazdıran NBA 2K, çok yakında yeni nesil konsollarda da satışa sunulacak. 2K Sport tarafından geliştirilen NBA 2K21’in yeni nesil konsollara ne zaman çıkacağı duyuruldu. Eski nesil konsollar dışında PlayStation 5 , Xbox Series X ve S için de çıkış yapacak olan oyun; 10 Kasım tarihinde Xbox’ın yeni nesil konsollarında, 12 Kasım tarihinde ise ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore’de PS5’in lansmanı ile birlikte satışa sunulacak.

PS Store'da oyun fiyatları bir kez daha zamlandıPS Store'da oyun fiyatları bir kez daha zamlandı

Oyun PS5 için yukarıda saydığımız ülkelerde piyasaya sürüldükten sonra 19 Kasım tarihinde ise aralarında Türkiye dahil tüm dünyada çıkışını gerçekleştirecek.

Çapraz platform desteği yok

Yapımcı firma 2K Sport, NBA 2K21’in yeni nesil sürümünün “sıfırdan inşa edildiği” gerekçesi ile PS5 ve Xbox Series X’in eski konsollar ile çapraz platform desteğine sahip olmayacağını duyurdu. Bunun dışında önceki nesil konsollar için satışa çıkan sürüme kıyasla 10 Dolar daha pahalı olacağı açıklanan NBA 2K21 PS5 ve Xbox Series X/S sürümünün eylül ayının başlarında piyasaya sürülen PS4 ve Xbox One sürümüne oranla ne gibi farklılık sunacağını oyun çıktığı zaman daha net bir şekilde göreceğiz. 

Oyunun yeni sürümü eski nesil konsollar ile çapraz platform desteğine sahip olmasa da PS4 ve Xbox One sürümü, geriye dönük uyumluluk sayesinde PS5 ve Xbox Series X’te oynanabilecek. Oyuncular NBA 2K21’i mevcut nesilden yeni nesil sürümüne yükseltmek isterlerse NBA 2K21 Mamba Forever sürümünü satın almak zorunda kalacaklar. 

Oyunun eski nesil konsol ve PC için çıkan sürümleri için yapılan incelemeler, genel anlamda olumsuz olarak yorumlandı. Oyunun durgunlaştığı yönünde eleştiri yapan oyuncular, yeni nesil konsollarda bu oyuna ne kadar şans verecekler, bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.PAYLAŞ