Müzisyenler Için En İyi Android Uygulamaları

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 59 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-01-31 11:44:51
Editör : Nazlıhan Kılıç
Kategori : Liste

       Gelişen teknoloji müzik dünyasında da kendini gösteriyor. Geliştirilen perküsyon aletleri gibi birçok cihazla, müzisyenlere istedikleri seslere ulaşma imkanları sağlandı. Şimdi ise geliştirilen müzik uygulamalarıyla, müzisyenlerin artık istedikleri her yerde profesyonel ya da amatör olarak müzik yapabilmesi mümkün kılınıyor. Müzisyenler için android cihazlarında kullanabilecekleri bazı uygulamalar ise şu şekildedir:

Caustic 3

Android mobil cihazlarınız üzerinde müzik yapma keyfini yaşayamanızı sağlayan en gelişmiş uygulamalardan bir tanesi. Kullanımı gayet eğlenceli olan uygulama ücretsiz olarak kullanılabildiği gibi pro versiyona da sahip. Uygulama üzerinde oluşturduğunuz müzikleri kaydedebilme özelliğini kullanmak için pro versiyonu satın almanız gerekiyor.

Caustic 3 indir

Müzik oluşturmak için gerekli onlarca aracı bir arada sunan bu gelişmiş müzik uygulaması da hem amatör hem de profesyonellere hitap ediyor.

DJ Studio 5

DJ'ler için geliştirilen bu uygulama sayesinde tüm DJ araçlarına Android cihazınız üzerinde sahip olup kendi mixlerinizi yapabiliyorsunuz. Tamamen ücretsiz olarak uygulama hem başlangıç seviyesindeki DJ'lere hem de profesyonel DJ'lere hitap ediyor.

DJ Studio 5 indir

Walk Band

Enstrümanınız yanınızda değilken aklınıza gelen yaratıcı şarkı fikirlerini hemen oluşturmak ve ortaya yaratıcı müzikler getirmek isteyenlerin kullanabileceği bir Android uygulaması. Dijital olarak enstrüman çalma ve aynı anda birden fazla şarkı kaydetme gibi özelliklere sahip olan Walk Band'de aklınıza gelen tüm şarkıları anında oluşturma ve böylece kafanızda değişmeden ya da farklılaşmadan önce oluşturmanızı sağlıyor.

Walk Band indir

RecForge Pro

Kaliteli ses kayıtları yapmak isteyen müzisyenler için tasarlanan gelişmiş bir Android ses kayıt uygulaması. Uygulama mağazaları üzerinde binlerce ses kaydetme uygulaması olmasına rağmen, sahip olduğu ses teknolojisi ve kaliteli ses kaydı özelliği ile bu kategoride en başarılı uygulamalardan bir tanesi olan RecForge Pro, Mp3, Ogg ve Wav formatlarında ses kaydedebiliyor ve formatlar arasında dönüştürme işlemleri gerçekleştirebiliyor.

RecForge Pro indir

Pro Metronome

Günden güne daha da gelişen akıllı telefon ve tabletlerimizde metronom bulundurmamızı sağlayan bu uygulama, pek çok metronom uygulaması olmasına rağmen diğerlerinden birkaç adım önde olan bir uygulama.

Pro Metronome indir

Lyrically

Adından da anlaşılacağı üzere Lyrically bir şarkı sözü uygulaması. İçerisinde 1 milyondan fazla şarkının sözünü barındıran uygulama hem amatör hem de profesyonel müzisyenler tarafından kullanılabilecek şekilde geliştirilmiş. Çalan şarkıları algılayarak şarkı sözlerini size otomatik olarak sunabilen uygulama sayesinde şarkı adı girmeden hemen dinlediğiniz ya da çalan şarkıların şarkı sözlerinize kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Lyrically indir

Guitar Tuner Free

Gitarlarının akortlarını Android telefon ve tabletlerini kullanarak kolayca yapmak isteyen kullanıcıların ilgisini çekebilecek olan gelişmiş bir gitar akort uygulaması. Klasik, akustik ve elektro gitarlarınızın akortlarını yapabilme olanağı sunan uygulama, profesyonel gitaristler tarafından da kullanılabilecek kadar gelişmiş ve başarılı bir uygulama. Şık bir tasarıma sahip olan uygulama içerisinde yer alan oyunlar sayesinde gitar çalmayı da öğrenebiliyorsunuz.

Guitar Tuner Free indir