Moto X 2017 Hakkında İlk Detaylar - Haberler - indir.com

Moto X 2017 Hakkında İlk Detaylar

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 38 ''   Yayınlanma Zamanı : 2017-05-24 13:50:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Akıllı Telefonlar

Akıllı telefon piyasasında son olarak modüler bir tasarım ile modelini piyasaya süren şirketten 2017 yılına dair henüz bir hareket bulunmuyordu. Uzun zamandır sessizliğini koruyan Motorola cephesinden 2017 model Moto X modeline dair ilk bilgiler gelmeye başladı. İlk gelen sızıntılar resmi olmasada gayri resmi olarak yeni cihaz olan Moto X 2017 hakkında ilk detaylar gözüktü. Çinde gerçekleştirilmiş olan bir sunumda çekilen video ile Moto X 2017 cihazının teknik detayları ortaya çıktı. Tanıtım tarihi çok uzak bir zaman olmayan yeni akıllı telefonun yakın bir tarihde tanıtılması beklenirken, teknik donanım anlamında da ilk bilgilerde gelmiş oldu.

Yeni Moto X modelinin hangi seriye dahil olacağı henüz belli olmaz iken, üst segment kategoride bulunan Moto Z modelinin bir alt konumunda bulunan Moto Z Play'in olmasından ötürü yeni Moto X modeli için bir alan gözükmüyordu. 2017 model yeni Moto X cihazındaki iddialara göre üst seviye teknik özelliklere sahip olacağından ötürü üst seviye modeller arasına girmesi bekleniyor. Belirtilene ve ortaya çıkana göre bu yeni akıllı telefon modelinde 5.5 inç büyüklüğünde 3D bir ekran bulunacak. İşlemci tarafında Qualcomm'un Snapdragon 660 modelini tercih eden firma 64 GB dahili depolama ve 4 GB RAM belleği sunmuş durumda.

IP68 sertifikası ile suya karşı dayanıklı bir yapı ile gelecek olan modelde parmak izi tarayıcısı ve yapay zeka entegrasyonu gibi teknolojiler de bulunacak. Çift bir arka kamera ile gelmesi beklenen yeni modelde LED flaşın daha farklı bir konumda olacağı düşünülüyor. Çift kameranın alt bölümünde yerine bu LED flaş üst bölüme konumlandırılmış durumda. Moto Z2 Play ile beraber orta seviye teknik detaylara sahip olan bu modelde MotoMod desteği bulunmayacak ve pil noktasında ise 3800 mAh bir batarya tercih edildiği ifade edebiliriz.

PAYLAŞ