Microsoft XBOX Series konsollara özel ucuz SSD mi hazırlıyor? - Haberler - indir.com

Microsoft XBOX Series konsollara özel ucuz SSD mi hazırlıyor?

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 54 ''   Yayınlanma Zamanı : 2021-09-21 21:00:16
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Teknoloji

Yakın zaman içerisinde piyasada yerini alacak olan Xbox genişletme kartı her ne kadar uygun fiyat etiketine sahip olsa da fiyatı da aynı zamanda düşüyor. 

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Sony, PlayStation 5 oyun konsollarındaki genişletme yuvasını yeni yazılım güncellemesi ile beraber aktif hale getirmişti. Diğer açıdan ise Microsoft’un Xbox Series X|S konsolları da SSD yükseltmesine destek sağlıyor. Fakat özel bir slota sahip olan bu konsollar, sadece Seagate tarafından üretimi yapılan tescilli genişletme kartları ile uyum içerisinde çalışıyor. 

Microsoft Outlook'a Microsoft Outlook'a "Tone Dedection" özelliği geliyor

Yakın bir zaman önce Xbox Series oyun konsollarına farklı SSD kartlar takmak için farklı yollar keşfedilmişti. Ortaya çıkan yeni bir raporun detaylarına bakılırsa Microsoft, çok daha uygun fiyatlı ve düşük kapasiteye sahip olan bir depolama çözümü üzerinde çalışmalar yapıyor. Yeni ürün yine Microsoft ve Seagate tarafından tasarlanacak ve 150 dolara yakın bir fiyat etiketine sahip olacak. Microsoft’un Xbox Series X|S için depolama kartları, Xbox Velocity Mimarisini desteklemek ve dahili olarak bir SSD kadar hızlı şekilde hareket etmek zorundadır. Şu an için Seagate’in 1 TB kapasiteli olan depolama kartı ile tek yükseltme seçeneği ve 220 dolarlık bir fiyata sahiptir. Buna karşılık olarak ise standart 1 TB M.2 NVMe SSD’ler 100-130 dolar civarında değişiklik gösteriyor.

XboxSquad.fr, Microsoft ve Seagate’in depolama seçeneklerini çok daha uygun bir hale getirmek için 14 Kasım 2021’den itibaren Avrupa’da satışa sunulacak 500 GB’lık bir model hazırladığı dile getiriliyor. Aynı zamanda Fransa'daki pek çok mağazasının yeni SSD'leri listelendiği, fakat ürün piyasaya sürülmediği için tekrar sayfalardan kaldırıldığı dile getiriliyor. Seagate için Xbox Series X|S genişletme kartlarını yapmak pek de uygun fiyatlı değildir. Öyle ki SSD'lerin çok faydalı pek çok özelliği destekliyor olması, belirli performans standartlarını karşılaması ve tescilli bir form faktörü kullanması gereklidir. 500 GB kapasiteli olan bu model, yine 500 GB M.2 NVMe SSD’lere göre çok daha yüksek fiyatlı olacak.


Çift ekranlı Microsoft Surface Duo 2'nin özellikleri sızdırıldıÇift ekranlı Microsoft Surface Duo 2'nin özellikleri sızdırıldı
Kişiselleştirilmiş Haber Servisi Microsoft Start BaşladıKişiselleştirilmiş Haber Servisi Microsoft Start Başladı
Microsoft, XBOX konsollara Android desteği getirmemekte kararlı!Microsoft, XBOX konsollara Android desteği getirmemekte kararlı!

PAYLAŞ