Kullanıcılar ve Geliştiriciler için Google Play'e Yeni Özellikler Geliyor - Haberler - indir.com

Kullanıcılar ve Geliştiriciler için Google Play'e Yeni Özellikler Geliyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 44 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Teknoloji

Google'ın Android sistemi kullanıcılarına oyun ve uygulamalarını sunduğu platformu Google Play'e hem kullanıcıları hem de geliştiricileri olumlu yönde etkileyecek yeni özellikleri ekleyeceğini duyurdu.

Yapılan duyuruya göre kullanıcılar için yeni gelecek özelliklerin içerisinde en dikkat çekeni ise oyuncuların diğer oyunculara Google Play üzerinden hediye oyun gönderme imkanına sahip olması. Ayrıca iOS için çapraz platform desteğiyle geliştiriciler için yeni analiz araçlarının da geleceği yapılan duyuru içerisinde yer alıyor. Yeni eklenecek Google Play özellikleriyle beraber iOS için sunulan multiplayer desteğinin artacağı ve bu sayede de Android sistemi kullanıcılarının iOS kullanıcılarıyla daha fazla etkileşimli oyunlar oynayabileceği belirtiliyor. Oyuncular oyunları 18 farklı kategoride bulabilecekleri gibi yeni kategorileri de görebilecekler.

Geliştiriciler için yapılacak yeniliklere bakacak olursak, geliştiricilerin uygulamalarından kazandıkları gelirlerini uygulama içerisinden daha sade ve kolay bir şekilde görebilecekleri gibi kullanıcı analizlerini daha verimli bir şekilde yapabilmeleri için daha fazla aracı da Google Play'de bulabilecekler. Bununla beraber Google Analytics verilerine doğrudan AdMob üzerinden ulaşabilme imkanına da sahip olacak geliştiriciler, kullanıcıların uygulamaları üzerinden neler yaptıkları hakkında daha detaylı bilgileri de alabilecekler.

Duyurulan yeni özelliklerin bugün gelmesi beklenen Google Play için yapılacak olan değişiklikler ve yeni gelen özellikler hakkındaki daha detaylı bilginin önümüzdeki hafta düzenlenecek olan Google Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda açıklanması bekleniyor.

PAYLAŞ