Kripto paralarda 2019 beklentisi - Haberler - indir.com

Kripto paralarda 2019 beklentisi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 18 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-11-12 15:13:52
Editör : Ahmet Haşim Erdoğan
Kategori : Teknoloji

2017 yılında fırtınalar estiren kripto para piyasası, 2018'in başından itibaren duraklamaya başladı. Uzmanlar kripto para piyasası için yeni bir olumlu hareketi 2019 yılında bekliyor.

Kripto paralarda 2019 beklentisi

Para ve borsa ile ilgilenenler için iki önemli dönem bulunuyor. Bu iki dönem "Ayı ve Boğa" piyasası. Ayı piyasası, aşağı yönlü harekette olup, para veya emtianın oluşturduğu piyasanın değer kaybettiği anlamına gelir. Boğa piyasası ise para veya emtianın yükselişte olacağını, karlılığın oluşup artacağını ifade ediyor. Bir de sektöre göre mevsimsel etkiler söz konusu olabiliyor. Her piyasada olduğu gibi hareketli dönemlerde uzmanların yapmış olduğu bazı analizler, yorumlar ve grafikler yatırımcıların beklentilerini artırıyor.

Kripto paraların değeri artıyorKripto paraların değeri artıyor

2018 yılının başlarından itibaren kripto para piyasasında "Ayı" dönemi yaşanıyordu. Türkiye'nin ilk yerli kripto parası olan Intexcoin'in CEO'su Erdoğan Köse, "2018 kripto para piyasası için pek iç açıcı geçmiyor. Beklentiler 2019’a kaldı. Benim de tahminlerim bu yönde. 2019, iyi ve güçlü değer artışlarının yılı olacak. Bazı kripto paralar şimdiden olumlu sinyaller veriyorlar. Piyasalarda, talep toplamaya ve yukarı yöne, yani ayı piyasasından boğa piyasasına doğru bir hareketlilik var. Neler olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz" şeklinde açıklamalarda bulundu. Kripto para piyasasındaki durumu da değerlendiren Köse, şu noktaların altını çizdi; "Hemen her gün tüm medyada devletlerin, global şirketlerin bu alanda yaptıkları proje ve işbirliklerinin haberlerine tanıklık ediyoruz. Özellikle Malta, bu alanda neredeyse başkent olma yolunda hızla ilerliyor. Sektörün büyük oyuncuları ve teknoloji şirketleri Malta’da konuşlanmaya başladılar. Biz de bu alanda girişimlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı geçtiğimiz günlerde, 2019 yılında dijital paralarla ilgili ciddi gelişmelerin olacağını açıkladı. Önümüzdeki yıl ICO’ların sermaye piyasası disiplinine girmesi için bazı çalışmaların yapılacağını belirtti. Bunlar çok olumlu ve yüzümüzü güldüren gelişmeler. Diğer ülkeleri de inceleyip burada Türkiye’yi doğru konumlamak gerekiyor. Gönül ister ki; ülkemiz bu alanda daha atak olup, hızlı aksiyon alabilsin ve bayrağı bizler taşıyalım. Dünyanın gittiği bu yönde, biz de ülke olarak geleceği inşa edenler arasında yer alalım."


Kripto paralar 2018'in en büyük düşüşünü yaşıyorKripto paralar 2018'in en büyük düşüşünü yaşıyor
İran Kripto para madenciliğini bir endüstri olarak resmen tanıdıİran Kripto para madenciliğini bir endüstri olarak resmen tanıdı
Kripto Para Piyasası, Yükleşile Birlikte Yeniden 220 Milyar Dolar Değere UlaştıKripto Para Piyasası, Yükleşile Birlikte Yeniden 220 Milyar Dolar Değere Ulaştı

PAYLAŞ