KFC’nin yeni oyun konsolu KF Console duyuruldu - Haberler - indir.com

KFC’nin yeni oyun konsolu KF Console duyuruldu

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 49 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-06-15 14:01:02
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Konsol dünyası 2020 ile beraber yepyeni isimler görmeye devam ediyor. Şimdi ise bu yeni isim KFConsole oldu. Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden birisi olan KFC yeni KFC Gaming adlı Twitter hesabından ilk konsolunun tanıtım videosunu yayınladı. Henüz bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde oyun dünyasının en çok beklenen konsollarından birisi olan Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 tanıtımı gerçekleştirilmişti. Bu hamleden henüz bir gün sonra sürpriz bir şekilde sürpriz bir konsol tanıtımı daha geldi. KFC Gaming adlı Twitter hesabı üzerinden 12 Haziran 2020’de paylaşılan videoda “Oyunculuğun geleceği burada” yazısı yer aldı. Videoda ise KFConsole adını verdikleri yeni oyun konsolunun tasarımı ve bazı özellikleri tanıtıldı.

KFC Console özellikleri

Sony'nin PS5'i ilk kez Destination PlayStation etkinliğinde gösterecekSony'nin PS5'i ilk kez Destination PlayStation etkinliğinde gösterecek

KFC dünyanın en büyük “fast food” zincirlerinden birisi olarak biliniyor. Genelde yapmış olduğu kampanyalar ile ön plana çıkan şirketin, bu paylaşımının bir kampanya olabileceği de düşünülüyor. Şirket yaptığı paylaşımda çıkış tarihi olarak ise 12 Kasım’ı işaret ediyor. Sony, geçtiğimiz günlerde yeni konsolu PlayStation 5’i tanıtmış ve Microsoft ise geçtiğimiz aylarda Xbox Series X’i tanıtmıştı. Her iki bu yeni konsolunda 2020’nin tatil döneminde çıkacağı duyuruldu. KFC de gerçekten tanıtmış olduğu bir konsol olsaydı aynı dönem içerisinde 2 değil 3 konsol görebilirdik.

Bu yeni tanıtılan söz konusu ürünün parodi olup olmadığı henüz bilinmiyor. Açıklanan bazı özelliklerine bakacak olursak KFConsol’da bir adet Blu-Ray disk sürücüsü yer alacak. Söz konusu bu model gerçek 4K ve 120 FPS desteği sunabilecek. Bunların gerçek olup olmadığını ise ilerleyen günlerde göreceğiz. Şuan için henüz belirsizlik bulunan KFConsole için eğer gelirse pazarda hareketlilik ve bir yenilik olacaktır. Bakalım ilerleyen dönemlerde neler olacak göreceğiz.


En yeni PS5 konsept tasarımıEn yeni PS5 konsept tasarımı
Microsoft, Xbox Series X'i PS5'ten daha ucuza satmak istiyorMicrosoft, Xbox Series X'i PS5'ten daha ucuza satmak istiyor

PAYLAŞ