İstanbul'daki Uber Kullanıcılar onlarca ceza aldı!

Uber sürücüleri, bu yıl Türkiye'de ki taksiciler tarafından büyük sorunlar yaşayıp, trafik polisleri tarafından da sıkıntılı dönem geçiriyorlar.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 32 sn   Eklenme Zamanı : 2018-03-14 12:50:01
Editör : Nazlı Kılıç
Kategori : Teknoloji

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen haberlerde Uber sürücüleri ile taksicilerin yaşadığı saldırı konu olmuştu. Önce bıçakla gerçekleşen saldırıların sonralarında silahla devam etmesi ortaya olumsuz görüntülerin çıkmasına neden olmuştu. Bunun yanı sıra herhangi bir anda oluşabilecek bir saldırıda insanların ölme risklerinin fazla olduğu gündemi takip edenlerinde tedirgin olmasına neden oluyor. Yapılan silahlı saldırıda atılan kurşunların Uber aracına isabet ettiği biliniyor. Kişilerin yaralanmaması büyük bir şansın habercisi oluyor. Ama ileri ki günlerde bu saldırı olayları devam eder mi kafalarda soru işaretleri bırakıyor.

Bu zor ve sıkıntılı günlerin ardından Uber ve benzeri uygulamalarla hizmet veren 2214 sürücü ve 2321 yolcuya ceza kesen İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Amirliği ceza vererek sıkıntılı Uber için günlerin devam ettiğini gösteriyor. Bu ceza uygulamaları aracılığı ile yolcu taşımacılığı yapan araç sahiplerine ve bu uygulamaları kullanan kişilere ceza kesmeye devam edeceğe benziyor. Bu olaylar 2018 yılında gündeme çıksa da aslında 2017 yılından beri sıkıntılar yarattığı söylendi. Şoförlere cezanın kesilmesi ile bazı yolculara da ceza kesildiği söylendi.  Ayrıca ceza kesilen şoförlerin büyük çoğunluğu UBER uygulamasına kayıtlıyken, 2214 sürücüye 3 bin 6?şar TL?den ceza verildiği de açıklandı. Bununla birlikte bu cezaları ödeyip çalışmalarını sürdürmeye niyetli Uber kullanıcıları yakında araç kapatma sorunuyla da karşı karşıya kalmak zorunda olacakları tahmin ediliyor.

 Daha Fazla Göster