iPhone 12 serisinin kamera ve bataryası ile ilgili detaylar ortaya çıktı - Haberler - indir.com

iPhone 12 serisinin kamera ve bataryası ile ilgili detaylar ortaya çıktı

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 24 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-12 18:30:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Akıllı cep telefonlar hakkında yaptığı sızıntılarla adından söz ettiren Max Weinbach, yarın duyurulacak olan iPhone 12 serisi ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. iPhone 12 serisinin kamera ve batarya özelliklerine değinen Weinbach, telefonların 30x'e kadar dijital yakınlaştırma yapabileceklerini dile getiriyor. ABD merkezli teknoloji devi Apple, yarın gerçekleştirecek olan etkinlikte yeni iPhone modellerinin duyurusunu gerçekleştirecek. Bugüne kadar konu hakkında sızdırılan bilgilerde, iPhone 12 serisinin dört farklı şeklinde kullanıcıların karşısına çıkacağı söyleniyordu. Şöyle ki tanıtıma şu an için saatler kaldı ve yeni iPhone modellerinin kamera ve bataryaları ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Max Weinbach tarafından konu hakkında yapılan açıklamalara göre iPhone 12 mini ve iPhone 12, geniş açılı bir ana kamera ve ultra geniş açılı bir kamera sistemine sahip olacak. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin geniş açısı bir ana kamera ve ultra geniş açılı kameraya ek olarak, telefoto kameraya da sahip olacağı ve aynı zamanda LIDAR sensörü ile geleceği de söyleniyor. 

Apple’dan iPhone 12 serisi için mini kablosuz şarj cihazı iddiasıApple’dan iPhone 12 serisi için mini kablosuz şarj cihazı iddiası

,Söz konusu bu LIDAR sensörü ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Weinbach, iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'da bulunacak LIDAR adlı sensörünün AR oyunlar ve diğer AR teknolojileri için kullanıcılacağını da dile getiriliyor. Bu bağlamda ise daha önce dile getirilen portre modunda video çekimleri özelliği, ya başka bir zaman diliminde gelecek ya da iOS yazılım desteğiyle sağlanacak gibi gözüküyor. Weinbach ayrıca, iPhone 12 Pro'nun 4x, iPhone 12 Pro Max'in ise 5x optik yakınlaştırma özelliğine sahip olunacağı, diğer tüm seçeneklerinse 30x'e kadar yakınlaştırma özelliğine sahip olacak dile getiriliyor. 

Dijital yakınlaştırma özeliği muhtemelen, birden fazla kareyi farklı oranlarda yakınlaştırarak bir araya getirerek çalışacak. HDR 3 ve Deep Fusion algoritmaları da geriye kalan işleri halledecek ve ortaya yüksek kalitede yakınlaştırılmış görüntüler çıkacak. Apple yeni göz bebeği iPhone 12 serisinin kamera yapısı ile ilgili iddialar bunlarla sınırlı değildir. Weinbach, iPhone 12 Pro Max'in bir nesneye daha yakından odaklanmasını sağlayacak bir makro kamera özelliğine de sahip olacağını söylüyor. Söz konusu bu iddialara göre bu işlem, mevcut modele kıyasla yüzde 35 artırılan diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kamera ile yapılacak. Ayrıca daha geniş diyafram açıklığının, düşük ışık çekimlerini de iyileştireceğini söylemek mümkün.

iPhone 12 adlı serisinin kamera performansı ile ilgili ortaya atılan son iddia ise bu telefonların video çekim yetenekleri ile ilgilidir. Weinbach'a göre iPhone 12 serisi, 120 fps veya 240 fps'de 4K video çekimleri yapabilecek. Bu sayede iPhone'larla profesyonel video çekimleri, birkaç adım daha ön plana çıkmış olacak gibi görünüyor. Weinbach, iPhone 12 serisinin kamera özelliklerine ek olarak, söz konusu cihazın batarya kapasitesi ile ilgili bazı açıklamalar vardır. Lakin yapılan bu açıklamalar pek de iç açıcı değildir. Çünkü Weinbach'a göre iPhone 12 mini'nin bataryası, iPhone 11 kadar bile olmayacakmış. Pro varyantlar ise mevcut modellerden 1 saat daha fazla kullanım imkanı suınacağı belirtiliyor. Ayrıca bu telefonların FaceID teknolojilerinin çok daha gelişmiş olacağı, kullanıcıların hem daha hızlı hem de daha geniş açılarda ekran kilitlerini açabileceklerini söyleyen Weinbach, iPhone 12 mini'nin yeniden tasarlanmış bir çentik yapısıyla geleceğini ifade ediyor. Apple'ın yarın yapacağı açıklamalarla iPhone 12 serisinin tüm detayları gün yüzüne çıkmış olacak.


iPhone 12 için geri sayım başladıiPhone 12 için geri sayım başladı
Merakla beklenen iPhone 12 serisinin tanıtım tarihi belli olduMerakla beklenen iPhone 12 serisinin tanıtım tarihi belli oldu
iPhone 12 Mini Hakkında Hatırlanması Gereken 5 ÖzellikiPhone 12 Mini Hakkında Hatırlanması Gereken 5 Özellik

PAYLAŞ