iOS 14 3. Beta güncellemesi yayımlandı - Haberler - indir.com

iOS 14 3. Beta güncellemesi yayımlandı

Tahmini Okuma Süresi : 3 ' 41 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-23 18:31:02
Editör : Ayça Yurttaarslan
Kategori : Teknoloji

Yeni işletim sistemi için testlerine ara vermeden devam eden Apple sistemlerinin üçüncü beta sürümünü bugün yayımladı. iOS'un yanı sıra iPadOS, watchOS ve tvOS’unda üçüncü beta sürümleri de yayımlandı.

Yeni işletim sistemini Eylül ayında tam sürümüyle kullanıcılara sunması beklenen Apple iOS, iPadOS, watchOS ve tvOS gibi işletim sistemlerinin üçüncü beta sürümlerini yayımladı. Beta sürümlerle hem işletim sistemlerinde eksikleri gidermeye çalışan hem de geliştiricilerin uygulamalarını geliştirirken yeni teknolojilere adapte olmasını sağlamaya çalışan şirketin yayımladığı yeni güncelleme yeniliklerle birlikte geldi.

iOS 14 public beta nasıl yüklenir?iOS 14 public beta nasıl yüklenir?

iOS 14'le hayatımıza dahil olacak 10 önemli özellik

iOS 14'ün üçüncü betasında sistemdeki performans iyileştirmeleri oldukça başarılı olsa da değiştirilen bir özellik kullanıcıların kafasını karıştırdı. Yeni güncellemeyi telefonuna indiren pek çok kullanıcı başta cihazlarının bozulduğu düşüncesine kapıldı.

Apple’ın 1025 senesinde iPhone 6S ile birlikte tanıttığı ve iPhone XR'a kadar görmeye devam ettiğimiz 3D Touch özelliği, iOS'un üçüncü beta güncellemesiyle kaldırıldı. Bu durum birçok kullanıcı tarafından büyük eleştiriler almasına karşılık şirket 3D Touch özelliğinin dördüncü beta güncellemesiyle geri geleceğini açıkladı.

Birçok kullanıcı yeni güncellemeyi eleştirmeye başlarken özelliğin Beta 4 veya ileri bir sürümle geri getirileceği de açıklandı. Bu da kullanıcılar için büyük bir rahatlama sağladı. Bugün yayımlanan beta sürümü hata düzeltmeleri ve performans geliştirmeleriyle birlikte gelen iOS 14'ün 3. Betası 696,7 MB'lık alana sahip.

iOS 14 3. Beta sürümüyle gelen yenilikler

Yeni müzik simgesi: iOS 14 il3 Müzik uygulamasının simgesini kırmızı ve beyaz ağırlıklı bir simgeyle yeniliyor.

Müzik kütüphanesi: Apple yeni güncellemesinde müzik kütüphanesinde bazı değişiklikler yaptı.  Çalma Listeleri, Sanatçılar ve Şarkılar bölümlerinin yanına simgeler ekleyen Apple, yeni sürümle müzik kütüphanesinin tasarımını daha modern bir hale getirdi.

Saat Widget’ı: Üçüncü beta güncellemesiyle beraber hem iPhone’a hem de iPad’e dünyanın dört bir yerinden tek bir şehir gösterebilen bir saat widget’ları eklendi.

Popup Widget’ler: Beta sürümünün dikkat çeken yeniliklerinden biri de kaydırılabilir Popup Widget’ler. Bu özellikle kullanıcıların iPhone’da kullanabilecekleri uygulama araçlarına artık daha hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmesi hedefleniyor.

Ekran görüntüsü düzenleme: Yeni beta sürümüyle birlikte Ekran görüntüsü düzenleme menüsünün tasarımına da yenilendi.

Snapchat hikayeleri: Yeni sürümle birlikte artık iPhone kullanıcıları Apple Müzik’deki şarkıları, albümleri veya çalma listelerini Snapchat üzerinden paylaşabilecekler.

Maskeli Memoji tasarımı: iOS 14’ün üçüncü beta sürümüyle birlikte maske takan Memoji tasarımları da uygulamaya eklendi.


Önemli iOS 14 özellikleri neler?Önemli iOS 14 özellikleri neler?
iOS 14 ile gelecek emojiler belli olduiOS 14 ile gelecek emojiler belli oldu

PAYLAŞ