Instagram'ım İngilizce oldu nasıl Türkçe yaparım

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 0 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-29 13:00:01
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Soru-Cevap

Instagram neden İngilizce oldu ya da Instagram hesabımı Türkçe yapmak istiyorum nasıl yaparım diyen okurumuzsanız bu haberimiz tam da size göre. Şayet Instagram’ınız Türkçe olmuyor ya da siz Türkçe diline çevirmenize rağmen tekrardan İngilizce oluyorsa bu sizin değil Instagram’ın bir problemi. Yani Instagram’da bir hata var. Bugün size anlatacağım bu düzenlemeyi iPhone cihaz üzerinden örnek vererek anlatacağım. Aynı ayarları Android işletim sistemi üzerinden de yapabilirsiniz.

Instagram hesabınız İngilizce oldu ve Türkçe dile dönmüyor mu? Şayet Instagram’ın sistem sorunlarından dolayı dil İngilizce olduysa bunun için ya beklemeniz gerekecek ya da güncelleme yapmanız gerekecek. Instagram’ın dil problemi ara ara bazı kullanıcılarda görülebiliyor. Bu durum herkeste karşılaşılmıyor ancak bu durum genel kategorisine giriyor. Bize gelen sorularda birde biz Instagram güncelleme yaptık ve Instagram hesabım İngilizce oldu diyenler ile karşılaşıyoruz. Şu an Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda görülen bu problem, genel bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Instagram'da arşivlenen hikayeler nasıl silinir?

Instagram’da dil nasıl değiştirilir?

Haberimizin asıl konusuna gelecek olursak size birkaç adımda bu ayarları nasıl yapabilirsiniz onları anlatacağım. Hadi gelin bu ayarları nasıl yapacağız birlikte göz atalım.

  • Instagram’ ın uygulamasından profil’ e girin ve üstten 3 çizgiye dokunun.
  • Altta ayarlar yazısını göreceksiniz. Buraya girin. İngilizce olanlar için “Settings” yazan.
  • Hesap seçeneğine dokunun. İngilizce “Account“.
  • Dil bölümüne giriyoruz. İngilizcesi “Language“.
  • Buradan Türkçe / Türkiye’ yi bulup üstüne dokunun.
  • Dili değiştir seçeneği için değiştir dokunun. Bu seçenekte Türkçe değilse “Change” yazacaktır.

İlgili uygulamalar
Instagram’da Önerilenler nasıl gizlenir?
İngiltere'de Instagram Yasaklandı mı?