Instagram'dan en çok kazanç sağlayan ünlüler - Haberler - indir.com

Instagram'dan en çok kazanç sağlayan ünlüler

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 47 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-07-16 09:01:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Dünyanın en fazla tercih edilen fotoğraf ve video yayınlama uygulaması Instagram, son derece popüler bir eğlence ağı olsa da pek çok kişi için gelir kapısı haline geldi. YouTube gibi içerik üreterek para kazanılan platformları aksine Instagram'dan gelir sağlamak çok daha kolay. Bunların ötesinde zaten ünlü olan ve Instagram'da da bu ününü devam ettiren kişiler var. Milyonlarca takipçisi bulunan ünlüler Instagram üzerinden belki de çıkartmış oldukları albümlerden, çıktıkları bir maçtan ya da piyasaya çıkan makyaj ürünlerinden çok daha fazla kazanabiliyor. İşte sosyal medya platformu olan Instagram’dan en çok kazanan ünlüler!

Instagram’dan en çok kazanan ünlüler listesi pek değişmedi

Her sene hem takipçilerin hem de reklam gelirlerini artıran bu ünlü simaların 2020 yılını yarılamışken ne kadar kazandıkları da ortaya çıktı. Instagram'dan en fazla kazanan ünlüler listesinde dünyaca ünlü isimler yer alıyor ve geçtiğimiz yıla oranla pek bir değişim görülmüyor. Fakat kazanılan rakamlarda artışlar olduğu gözle görülebilir bir biçimde ortada. 

Instagram reklamları daha çok denetleyecekInstagram reklamları daha çok denetleyecek

Instagram Rich List 2020 şeklide hazırlanmış olan bu listede, dünyaca ünlü isimler yer alıyor. Listede, Instagram üzerinden elde ettikleri kazançlar ve sahip oldukları takipçi sayısı ile birlikte, farklı alanlardan 100 sosyal medya ünlüsü yer alıyor.

Instagram’da TheRock ismiyle bilinen Dwayne Johnson, 187 milyonu aşkın takipçisiyle post başına 1 milyon dolar kazanıyor.

Instagram takipçileri listesindeki olağanüstü bir şekilde büyümesiyle dikkat çeken The Rock; Kylie Jenner, Kim Kardashian ve Ariana Grande gibi ünlüleri 2019’da geçerek şaşırtmıştı.

İkinci sırayı ise Kyle Jenner alıyor. Forbes'a göre geçtiğimiz yıl en fazla kazanan kişi ve tüm zamanların en zengin kişisi listesinde de önemli bir başarı yakalamış durumda. Jenner, 181 milyon takipçi sayısı ile, yaptığı her paylaşım için 986 bin dolar kazanç elde ediyor.

Kylie Jenner'ın ardından dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronalda, 224 milyon takipçi sayısıyla geliyor fakat paylaşım başına 889 bin dolar kazanç sağladığı için Jenner’ın altında üçüncü sırada yer alıyor.

İlk 5 kişinin arasında aynı aileden 2 kişi yer alıyor. Kim Kardashian, TV şovu ve yaptığı fotoğraf çekimleriyle biliniyor olsa da 175 milyon takipçisiyle her paylaşım başına 858 bin dolar kazanıyor.

Instagram'ın en fazla kazanç sağlayan kullanıcıları arasında ilk 5 içerisinde üç kadın bulunuyor. Bunlardan birisi ve listede 5. sırada bulunan ünlü sanatçı  Ariana Grande, 191 milyonu aşkın takipçisiyle her paylaşım başına 853 bin dolar kazanıyor.

Listede sırasıyla yer alan tüm ünlüler ise şu şekilde sıralanıyor:

1. Dwayne Johnson

2. Kylie Jenner

3. Christiano Ronaldo

4. Kim Kardashian

5. Ariana Grande

6. Selena Gomez

7. Beyoncé Knowles

8. Justin Bieber

9. Taylor Swift

10. Neymar Da Silva Santos Junior


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ