Instagram'a markalı içerik aracı geldi!

Kullanıcılarına sürekli yeni içerikler sunan Instagram, şimdi de içerik üreticileri için ?markalı içerik aracı?nı kullanıma sundu.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 29 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-08 09:00:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Teknoloji

Instagram, ilk çıktığından bu yana birçok yeni özellikle kullanıcı sayısında oldukça artış gerçekleştirdi ve yeni özelliklerle de kullanıcılarının karşısına geçmeye devam ediyor. Son olarak oldukça ilgi çeken özelliklerinden birisi hikayeler özelliği olmuştu. Hikayeler'e kullanıcılardan yoğun ilgi geldi. Fakat Instagram'a gelen özellikler yalnızca kişisel hesaplara yönelik olmuyor. Sayfalara ve Instagram'ı iş odaklı kullanan hesaplara yönelik de bir takım yenilikler geliyor ve kolaylıklar sağlanıyor. Kısa bir süre önce de, tam da bu anlamda bir yenilik olan 'markalı içerik aracı' özelliği, Türkiye'nin de içlerinde bulunduğu birçok ülkede kullanıma sunuldu. Daha geniş bir alanda kullanıma sunulan 'markalı içerik aracı' özelliği, daha öncesinde bazı ülkelerde kullanılıyordu.

Markalı içerik aracı sayesinde, içerik üreticileri bir markayla iş ortaklığı yaptığında, bunun bilgisini daha net sunma imkanına sahip olacaklar. Markalı içerik aracının kullanıma sunulmasıyla beraber, artık 'marka adı' ile 'ücretli işbirliği' etiketi, istatistiklere erişimi olan herkes tarafından kullanılabilecek. Bu araç, içerik üreticileri, markalar ve topluluklar arasındaki şeffaflığın artmasını sağlayacak. Özelliğin daha geniş kapsamlı olarak kullanıcılara sunulması, Instagram'ın sistemlerini de harekete geçirecek. Instagram sistemleri, Instagram politikalarına aykırı içerikleri tespit ettiğinde, içerik üreticilerini uyaracak. İçerik üreticileri de bu uyarılar aracılığıyla, iş ortaklarına etkileme şansına sahip olacaklar. Instagram'ın markalı içerik aracını kullanan ve etkileşim elde edilen uluslararası kişi ve markalar arasında Cristiano Ronaldo, Star Wars ve Vogue bulunuyor.Daha Fazla Göster