Instagram Stop Motion özelliğini deneniyor

Daha önceden Boomerang ve Superzoom efektleri ile ilgileri üzerinde toplamayı başaran Instagram, şimdilerde ise Stop Motion efektini kazandırmak istiyor.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 17 sn   Eklenme Zamanı : 2017-11-05 22:00:00
Editör : Furkan Arıcan
Kategori : Uygulama

Sosyal medya hesapları arasında 800 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmayı başaran Instagram popüler sosyal medya olmayı hak ediyor. Kullanıcılar tarafından ilgiyle ve beğeniyle kullanılan Instagram, ilgi çekici olmak için sürekli çalışmalar yapmaya devam diyor. En son Boomerang ve Superzoom güncellemesi ile kullanıcıların bir hayli ilgi odağı olmayı başaran Instagram, şimdide Stop Motion özelliğini geliştirdi. Hikayeler kısmına eklenecek olan Stop Motion özelliği, telefonun kamerası ile çekilen birden fazla fotoğrafları GIF haline getiriyor. Etiket ya da metin gibi eklemeler yaptıktan sonra hikayeler kısmında paylaşmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca isterseniz oluşturacağınız GIF?i direkt olarak mesajda atabiliyorsunuz. Instagram?ın bu yeni özelliğini sadece telefon kamerası ile kullanabiliyorsunuz. Daha önceden kaydedilen fotoğraflar üzerinden herhangi bir işlem yapmıyor.

Daha önceden Snapchat uygulamasındaki özellikleri kopyalayan Instagram çok fazla eleştiri alıyordu. Fakat Instagram son zamanlarda yeni çalışmalara giderek kendine yeni özellikler kazandırmaya başladı. İlk olarak Boomerang özelliği ile tüm ilgileri üzerine toplayan Instagram, Superzoom özelliğini getirince zirve yoluna girdi. Şimdilerde ise yeni getirdiği Stop Motion özelliği ile başarısının üzerine başarı katmak istiyor. Şu an bir grup üzerinde test aşamasında olan özelliğin ilk kullanımı ne zaman başlayacak bilinmiyor. Fakat bu uygulama üzerinde Instagram çok iddialı görünüyor.

 

 Daha Fazla Göster