Instagram Hikayelerine Yazı Modu Geliyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 12 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-02-02 13:30:00
Editör : Onur Köse
Kategori : Teknoloji

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram yeniliklerine devam ediyor. Özellikle hikaye bazlı güncellemeler ile kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam eden şirket şimdi ise hikayeler üzerinden fotoğraf ve video paylaşım zorunluluğu olmadan yazı paylaşım özelliğini devreye soktu. Hikayeler yazı modu olarak nitelendirilen bu yeni özellikler ile beraber ayrıca yeni yazı tipleride kullanıma sunuldu. Kullanıcılar bir arkadaşlarına oynatılabilen bir fotoğraf gönderirken artık farklı yazı tipleri kullanabilecekleri gibi sadece yazı paylaşımı gerçekleştirebilecekler.

Instagram yazı Modu

  • İlk olarak Instagram hikayeler bölümünden kamerayı açın ve 'Yazı' modu seçeneğine gelin.
  • Buradan çeşitli ayarlamalarınızı yaptıktan ve çıkartmalar eklemek için '>' işaretine dokunun.
  • Paylaşım içeriğinizi yazın ve yazı tipini Strong, Neon, Modern yada Typewriter gibi stillerini üst alanda yer alan butondan değiştirebilirsiniz.
  • Arka plan renginin değişikliği için sol alttaki daireye dokunabilir ve metin rengi gibi çeşitli öğeleri kişiselleştirebilirsiniz.

Instagram Hikayeler bölümüne yeni özellikler gelmeye devam ederken, platforma yakın zamanda Direct Mesaj bölümünden görüntülü görüşme özellik desteğinin de sunulması bekleniyor. Bakalım uygulamada yakın zamanda ne gibi yenilikler göreceğiz.