indir.com Mobil Uygulama Yarışması Finalistleri Belli Oldu - Haberler - indir.com

indir.com Mobil Uygulama Yarışması Finalistleri Belli Oldu

Tahmini Okuma Süresi : 10 ' 41 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-01-30 00:00:00
Editör : Zafer YILMAZKARA
Kategori : Donanım

Ülkemizdeki mobil uygulama geliştiricilerini ve mobil uygulama ekosistemine destek vermek amacıyla 4 Şubat 2014'de başlattığımız indir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2014 Yarışması'nda finale kalan uygulamalar belli oldu.

Katılım şartlarına uyan 149 uygulamanın 18 Nisan 2014'den bugüne kadar Halk Oylaması sürecine tabii tutulduğu yarışmada, en çok oy alan ilk 10 uygulama ile Jüri tarafından finale taşınan 5 uygulama, bugün itibariyle Jüri değerlendirmesine girerek ilk 3'e girenler belirlenecek. Kazananlar ise ödüllerini, 16-17 Mayıs 2014 tarihlerinde Android Geliştirici Günleri, ODTÜ'de yapılacak olan ödül töreninde alabilecekler.

Birbirinden değerli ödülleri kazanma şansını yakalayan ve harf sırasına göre listelenmiş 15 finalist uygulamayı kısa bilgileriyle beraber aşağıda bulabilirsiniz.

Akche Mali Hesap Yönetim

Akche Mali Hesap Yönetimi (Windows Phone)

Windows Phone sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş olan Akche Mali Hesap Yönetimi , kişisel bir finans yönetim uygulamasıdır.Uygulama üzerinde sınırsız hesap oluşturabilir, günlük harcamalarınızı girerek düzenli olarak buradan mali durumunuzu takip edebilir, transfer işlemlerini gerçekleştirebilir ve harcama alışkanlıklarınızı gerçek zamanlı olarak gözlemleyebilirsiniz.

Butterfly TV (Android)

Android için geliştirilmiş olan Butterfly TV, kullanıcıların her anı yakalayarak görüntülü ve canlı bir şekilde arkadaşlarıyla ya da ağda bulunan kişiler ile paylaşabilmesini sağlayan görüntülü canlı yayın uygulamasıdır. Daha çok eğlence amaçlı kullanımlar için hazırlanmış bu uygulama, görüntüleri veritabanında 24 saat boyunca saklamakla beraber kişisel güvenlik için gizlilik ayarlarının belirlenebilmesini de sağlamaktadır.

Butterfly TV

 Cıvılda (Windows Phone)

Windows Phone cihazlar için geliştirilmiş olan Cıvılda, ülkemizden erişime engellenmiş sitelere kolay bir şekilde giriş yapabilmenizi ve sosyal medya engellemesine karşı önlem amaçlı olarak doğrudan Twitter erişimi sunan bir sosyal medya uygulamasıdır. İçerisinde bulunan Twitter modülleri sayesinde kullanım menüleri ve tweet seçenekleri de aktif olarak çalışmaktadır.

Cıvılda
Dookmark Social Bookmarking

Dookmark - Social Bookmarking (iPhone/iPad)

Kendi sosyal ağınızı oluşturarak, arkadaşlarınız ile metin ve fotoğraf paylaşımı yapabilmenizi sağlayan Dookmark - Social Bookmarking, iOS için geliştirilmiş bir sosyal paylaşım uygulamasıdır. Gönderilere yorum yazabilme, yer imleri arşivleme, liste oluşturma ve kategorilendirme, kullanıcıları takip etme ve etiket takibi gibi özelliklerde yine bu uygulama içerisinde yer almaktadır.

En Güncel Teknoloji Haberleri (Android)

Adından anlaşılacağı üzere internet ortamında bulunan ve teknoloji kaynaklı haber siteleri üzerinden alınan haberleri Android kullanıcılarıyla buluşturan En Güncel Teknoloji Haberleri, dokunmatik ekran desteğine sahip olmasının yanında kullanışlı menüleri sayesinde kolay bir kullanım imkanı sunuyor. Teknolojik gelişmelerden haberdar olmak isteyen kullanıcılar için hazırlanmış uygulama ayrıca beğenilen haberlerin paylaşılmasına da imkan tanımaktadır.

En Güncel Teknoloji Haberleri
Gelibolu Projesi: Alay 57

Gelibolu projesi : Alay 57 (Windows Phone)

Windows Phone cihazlarınızda kullanabileceğiniz Gelibolu projesi : Alay 57, savaşlarla ünlenmiş olan Gelibolu Yarımadası üzerinden konum bildirmenizi sağlayan bir Navigasyon ve GPS uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde değerli bölgelerde yaşananları öğrenme, izleme ve takip etmenin yanı sıra bunları harita üzerinden paylaşabilirsiniz.

HDTv (Windows Phone)

Türk televizyon kanallarının canlı yayınlarını HD yayın kalitesinde Windows Phone cihazlarınız üzerinden izleyebilmenizi sağlayan HDTv, duraklatma ve kaldığınız yerden daha sonra izleme özelliklerine sahip bir mobil televizyon uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kaliteli ve akıcı bir televizyon izleme deneyimi yaşayabilirsiniz.

HD Tv
İstanbul Fetih Oyunu

İstanbul Fetih Oyunu (Android)

Android telefon ve tabletleriniz üzerinde heyecanlı bir savaş oyunu deneyimi yaşayabileceğiniz İstanbul Fetih Oyunu'nda, adından da anlaşılacağı üzere İstanbul'u fethetmek için mücadele edeceksiniz. 3 bölümden oluşan oyunda kaleye top atışı, Haliç'ten denize indirilmeye çalışan gemilerin engellenmesi ve sancağın kale surları üzerine dikilmesi amaçlanmaktadır.

Kahve Falcım (Windows Phone)

Windows Phone telefonunuzun kamerasını kullanarak çekeceğiniz fincan fotoğrafı aracılığıyla kahve falınıza baktırabilmenizi sağlayan Kahve Falcım uygulaması sayesinde profesyonel falcıların yorumlarını alabilir ve bu sayede de arkadaşlarınız ile bulunduğunu ortamlarda eğlenceli bir zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya entegrasyonuna sahip olan uygulama sayesinde fal yorumlarını arkadaşlarınıza Facebook'da paylaşabilirsiniz.

Kahve Falcım
Keep Safe

 Keep Safe (iPhone/iPad)

iOS sistemine sahip telefon ve tabletinizde oynayabileceğiniz Keep Safe'de sevimli bir pengueni sıkıştığı yerden kurtarmaya çalışacağınız gibi aynı zamanda oyun içerisinde bulunan fok balıklarına da çarpmaması için mücadele etmeniz gerekiyor. Ekran bulunan duvarlardan uzak tutmaya çalışacağınız pengueni en uzun süre ayakta tutmanız gerekiyor.

Pickr.us (iPhone/iPad)

Müzik, Spor, Moda ve Seyahat gibi ilgi duyulan alanlarla diğer kullanıcılar ile fikir alışverişinin yapılabilmesini sağlayan Pickr.us, iOS sistemine sahip cihazlar için geliştirilmiş bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulama sayesinde görsel anketler oluşturabilir, oy kullanabilir, kullanıcılar ile sohbet edebilir, güncel konuları takip edebilir ve uygulama üzerinden oluşturduğunuz anketleri Facebook ile Twitter üzerinde paylaşabilirsiniz.

Pickr.us

Scrapbox Notes

Scrapbox Notes (iPhone/iPad)

iOS cihazlar için hazırlanmış olan Scrapbox Notes, mobil cihazlarınız üzerine notlarınızı kaydedebileceğiniz gelişmiş ve kullanışlı bir not alma uygulamasıdır. Diğer not alma uygulamalarından farklı olarak sosyal medya özelliklerine sahip olan uygulama sayesinde takım projeleri hedefli oluşturduğunuz notlarınızı arkadaşlarınız ile paylaşabilir, notlarınızı harita üzerinde istediğiniz bir noktaya bırakabilir ve notlarınızı halka açık olarak tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.

Swap Arkadaşlarınız ile Anı Paylaş (iPhone/iPad)

Çektiğiniz fotoğrafları anlık olarak arkadaşlarınız ile paylaşabilmenizi sağlayan Swap, mesajlaşma özelliğine de sahip olan bir fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. Uygulama sayesinde iOS cihazınızda bulunan kamera yardımıyla çektiğiniz fotoğrafları paylaşabileceğiniz gibi ayrıca fotoğraflarınızın üzerine eğlenceli mesajlar ekleyerek eğlenebilirsiniz.

Swap

Traffic Motorcycle

Traffic Motorcycle (Windows Phone)

Windows Phone cihazlarınız üzerinde oynayabileceğiniz Traffic Motorcycle, hızla akan trafiğin içerisinde ilerleyerek en uzun mesafeyi katetmeniz gereken bir yarış oyunudur. Spor, Vespa ve ATV modellerindeki motorsikletlerden dilediğinizi seçerek oynayabileceğiniz oyunda, motor üzerinde düşmeden otoyolda en uzak mesafeye gitmeniz gerekiyor. Hareket sensörüyle kolay kontrol edilebilen oyunda ayrıca kazandığınız puanlarla yeni motorlarda alınabiliyor.

Tuttu mu? (Windows Phone)

Şans oyunlarına meraklı Windows Phone kullanıcıları için tasarlanmış olan Tuttu mu uygulaması ile oynadığınız şans oyunlarının kuponları mobil cihazınız aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Sayısal Loto, On Numara, Süper Loto ve Şans Topu gibi oyunların kuponlarını cihaz kamerası ile taratarak kuponunuza herhangi bir ikramiyenin çıkıp çıkmadığını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Tuttu mu?

Önemli Not: Chain - Network Builder ve Numbers uygulamaları finale kalmış olmalarına rağmen kurallardaki 2014 içerisinde yapılma şartını yerine getirmedikleri için elenmişler, yerine yedek 2 uygulama gelmiştir
İlgili uygulamalar

PAYLAŞ