IMF'in Açıklaması Kripto Para Piyasasında Düşüşe Yol Açtı

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 8 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-12 11:40:02
Editör : Elif Keskin
Kategori : Teknoloji

Son zamanlarda oldukça popüler olan kripto para piyasası, IMF'ten gelen açıklama ile düşüşe geçti. IMF (Uluslararası Para Fonu) , yaptığı açıklamada kripto paraların uluslararası finans sistemlerinde yeni açıklar yaratabileceğini belirtti. Açıklamayla birlikte piyasada sert bir düşüş eğrisi izlendi. 

IMF'in Açıklaması Kripto Para Piyasasında Düşüşe Yol Açtı

IMF'in yaptığı açıklamayı detaylandıracak olursak kripto paraların finans sistemleri üzerinde bir tehlike unsuru olabileceği belirtiliyor. Oluşturabileceği finansal açıklar nedeniyle kripto paralar IMF'in tehlike radarına girmiş durumda. Yapılan açıklamanın ardından başta Bitcoin dahil olmak üzere Ethereum ve Ripple gibi pek çok kripto para biriminde ani nakit dönüşümü yaşandı. Yaşanan bu hızlı dönüşüm kripto para piyasasının bir anda sert bir şekilde düşüş yaşamasına sebep oldu. 

İran Kripto para madenciliğini bir endüstri olarak resmen tanıdı

Kripto para piyasasında yaşanan toplam düşüş 17 milyarı geçmiş durumda.Bu sert düşüş ile birlikte Bitcoin'in piyasa değeri 6500 dolar seviyesinden 6300 dolar bandına geriledi. Açıklamadan sonra en büyük düşüşü yaşayan birim ise Ethereum oldu, açıklamadan önce 224 dolar seviyesinde seyreden Ethereum çok hızlı bir şekilde 200 dolar seviyesine düştü. Bir diğer önemli kripto para birimi olan Ripple ise 0.46 dolar seviyesinden, 0.41 bandına geldi. 

BtcTurk, Dünyadaki En Güvenli İlk 10 Kripto Para Alım Satım Platformu Arasında