İlk 5G Intel Evo dizüstü Samsung Galaxy Book Flex 5G de geldi - Haberler - indir.com

İlk 5G Intel Evo dizüstü Samsung Galaxy Book Flex 5G de geldi

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 4 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-09-03 13:00:02
Editör : Özlem Özbek
Kategori : Donanım

Teknoloji dünyasının başarılı isimlerinden Intel'in 11. jenerasyon Tiger Like işlemci sistemlerini tanıtmasının ardından ilk 5G Intel Evo dizüstü Samsung Galaxy Book Flex 5G de gün yüzüne çıktı. Intel, dizüstü bilgisayarlar için 11. jenerasyon Tiger Lake tanıtmasının ardından yeni Evo platform markasını da görücüye çıkarttı. Artık Evo logolu modeller belirli teknik kalemleri kesin olarak karşılıyor. Örnek vermek gerekirse, Evo logolu bir dizüstü mutlaka tek şarjla 9 saatin üstünde bir gerçek kullanım (1080P ekran ile ) getirmek zorunda oluyor. 

Evo'lu modellerde hızlı şarj ile beraber Wi-Fi 6 ve Thunderbolt 4 de sunuluyor. Evo logolu dizüstüler belirli kalemlerde üst düzey performansı garantiliyor ve bu bağlamda karşımıza çıkan ilk dizüstülerden birisi S Pen destekli Samsung Galaxy Book Flex 5G oluyor. Türkiye’de satışa sunulması beklenmeyen bu dizüstü, 1,26 kg ağırlığında ve 13,3 inç 1920×1080 piksel dokunmatik ekran özelliğine sahip olup kullanıcılara kolaylık sağlayacaktır.

20 saate varan pil ömürlü Samsung Galaxy Book 220 saate varan pil ömürlü Samsung Galaxy Book 2

Core i5 ya Core i7 Tiger Lake işlemciler ile donatılabilen model, aktarıldığı kadarıyla en üstte 16 GB RAM ve 512 GB SSD sunuyor. 69,7 Wh pil üzerine kurulan Samsung Galaxy Book Flex 5G, Evo ile bağlantılı olarak en az 9 saatlik bir gerçek kullanım getiriyor. Ancak bu durumun daha fazla olma ihtimali de bulunuyor. Konula ilgili olarak şu an için tam rakam verilmiyor. Samsung Galaxy Book Flex 5G adlı ürünün inanılmaz hızda açıldığı da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. 

Intel Evo sertifikalı Samsung Galaxy Book Flex 5G 

İsminde de geçtiği üzere 5G destekli olan dizüstü, önünde 13 megapiksel bir kamera taşırken, katlanabilir yapı sayesinde model bir tablet formunda da kullanılabiliyor. Galaxy Book Flex 5G modelinin fiyatı ise henüz verilmiş değil. Ancak Galaxy Book Flex 5G dışında Acer ve Asus’tan da 11. jenerasyon Intel Tiger Lake işlemcili yeni dizüstü modelleri gelmiş durumda. Burada yeni Acer Swift 5 ve ZenBook Flip S modellerinde de Intel Evo sertifikası yer alıyor. Başka birçok firmadan da yeni altyapıda birçok dizüstü bilgisayar üzerinde çalışılıyor. Samsung Galaxy Book Flex 5G daha şimdiden merak uyandıran bir üründür.


Samsung Galaxy Book S Tanıtıldı: Özellikleri ve FiyatıSamsung Galaxy Book S Tanıtıldı: Özellikleri ve Fiyatı
Samsung Galaxy Book Flex Alpha tanıtıldıSamsung Galaxy Book Flex Alpha tanıtıldı

PAYLAŞ