HarmonyOS'lu akıllı saat, dizüstü bilgisayar ve tablet geliyor - Haberler - indir.com

HarmonyOS'lu akıllı saat, dizüstü bilgisayar ve tablet geliyor

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 52 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-19 20:30:03
Editör : Onur Köse
Kategori : Donanım

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin yeni işletim sistemi olan HarmonyOS hakkında Huawei ilk telefon modelini sunmaya hazırlanıyor. Bildiğiniz üzere Huawei’nin ABD ile yaşamış olduğu sorunlardan ötürü şirketin Android lisansı ve tüm destekleri iptal edilmişti. Durum böyle olunca ise şirket kendi işletim sistemi ile beraber mobil servislerini geliştirmiş ve yeni cihazlarında sunmaya hazırlanıyordu. İlk olarak akıllı televizyon modelleri içinde görmeye başladığımız Huawei HarmonyOS, hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl 2020 içinde akıllı telefonlara da geleceği söylenmişti. Huawei başkanı Dr.Wang Chenglu ise 2020’de HarmonyOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefon modelinin geleceğini müjdelemişti.

Huawei’nin HarmonyOS kullanan telefonu yolda

Huawei teknoloji kısıtlaması nedeniyle zor günler geçirebilirHuawei teknoloji kısıtlaması nedeniyle zor günler geçirebilir

Müjdelenmesi sonrasında bu bilgi Huawei sözcüsü tarafından yalanlandı. Şirketin kendi işletim sistemini tablet, telefon ve dizüstü bilgisayar modellerine getirme amacı bulunmuyor denilmişti. Ancak şirket Harmony OS 2.0 ile bu durumu değiştirecek gibi duruyor. Öyle ki kaynaklara göre şirket HarmonyOS’lu bir akıllı telefonun yolda olduğunun sinyallerini veriyor. Google’sız HMS ve AppGallery destekleri adı altında ciddi bir büyüme gösteren Huawei, burada kendi işletim sistemine sahip ortak çalışma ile ekosistemine HarmonyOS’lu Android olmayan ilk akıllı telefonunu raflara yerleştirecek.

Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemine sahip ilk modeli bir amiral gemisi cihaz olmayacak. Şirketin orta seviye bir cihazı ile bu yeni sistemli dönemin başlatılmıas bekleniyor. Huawei’nin ilk etapta iOS ve Android tarafında rekabet gibi bir hedefi bulunmuyor. Bu noktada rahat bir çalışma gerçekleştiren şirket, ABD’den bağımsız kendi işlemcilerini de geliştiriyor. Çinli şirket Huawei bu noktada ABD marka ve şirketlerinden ayrı olarak tam bağımsız bir şekilde çalışmalarını ve geliştirmelerini sürdürmeye devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde HarmonyOS ile şirket ne gibi seviyelere gelecek hep beraber göreceğiz. Şuan için bilinen tüm detaylar bunlardan ibaret.


Huawei'den yeni akıllı gözlük geliyorHuawei'den yeni akıllı gözlük geliyor
Huawei Android güncellemeleri için yolun sonuna gelmiş olabilirHuawei Android güncellemeleri için yolun sonuna gelmiş olabilir