Google Türkiye'den şirket kurma iddialarına cevap - Haberler - indir.com

Google Türkiye'den şirket kurma iddialarına cevap

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 14 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-20 09:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Teknoloji

Sosyal medya düzenlemesinde kapsamında Türkiye'deki operasyonları çerçevesinde yeni bir şirket kuracağına dair söylentiler çıkan Google Türkiye, iddiaları yalanlayan bir açıklamada bulundu.

Türkiye'de 12 yıldır ofisi bulunan dünya devi teknoloji firması Google'ın, bütün operasyonları için Türkiye'de yeni bir şirket kuracağına dair iddialar ortaya atıldı. Peki asıl durum ne? İşte Google Türkiye tarafından yapılan açıklama:

Apple yeni 30W USB-C güç adaptörünü duyurduApple yeni 30W USB-C güç adaptörünü duyurdu

2006 yılından beri İstanbul'da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurtdışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Bugün medyada yer alan ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’da yapılan güncel değişiklikler sebebiyle Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanun’da yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.

PAYLAŞ