Google, SoundCloud'un peşinde - Haberler - indir.com

Google, SoundCloud'un peşinde

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 58 ''   Yayınlanma Zamanı : 2017-01-11 01:06:05
Editör : Hatice Betül Ekici
Kategori : Donanım

Hem yeni medya sitesi olup hem de bununla birlikte ses kayıtları için bulut depolama hizmetini sunan ilginç bir yapı ortaya koymasıyla soundcloud.com endüstriye örnek olacak bir sistemi başarıyla sürdürüyor. Ses ve müzik kayıtlarınızı saklamak, paylaşmak, kullanıcılardan yorumlar almak için güzel bir sosyal ortam.

Soundcloud üyelikle çalışan bir uygulama, bilgisayarınızdan, tablet, akıllı telefonlarınızdan da giriş yapabilirsiniz, eğer üye olmak zor gelirse, Google ve sosyal hesaplarınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Soundcloud nasıl kullanılır: Soundcloud internet adresine giriş yapınız.

Soundcloud müzik türlerine göre arama yapabilir ya da bir şarkıyı arayabilirsiniz.

Bulduğunuz şarkılardan bir playlist yaparak kullanabilirsiniz.

Başkaları tarafından yapılan playlistleri ekleyerek dinleyebilirsiniz.

En güzeli ise dilerseniz sizde kendi şarkılarınızı ve müziklerinizi ekleyerek arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

Soundcloud üzerinde dinlediğiniz müzikleri aynı zamanda görebilirsiniz, ses dosyasının görsel olarak eklenebilmesine olanak sağlayan bir uygulaması sayesinde dinlediğiniz müziğin, dilediğiniz bir dakikasında müziği durdurarak o noktaya ait bir açıklama veya not ekleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden şarkı paylaşımı konusunda akla gelen ilk isimlerden biri olan ve özellikle de bağımsız grupların yayılmasında büyük önem arz eden SoundCloud, son dönemlerde maddi anlamda zor bir zamandan geçiyor. İddialara göre Google, yüksek bir teklifle SoundCloud'u bünyesine katmak istiyor. Geçenlerde SoundCloud Go isimli ücretli üyelik sistemini kullanıma sunan SoundCloud, buradan istediği talebi göremedi. Ücretli üyelik işin içine girince Spotify gibi ünlü müzik servisleriyle rekabet etmek durumunda kalan SoundCloud, haliyle istediğini alamadı. Hatta Spotify bir dönem SoundCloud'u almaya niyetlenmiş ancak bu hayalleri suya düşmüştü. Son iddialara göre Google, 500 milyon dolara SoundCloud'u bünyesine amaçlıyor. Söylentilerin detaylarına bakılırsa SoundCloud'u satın almak isteyen birkaç firma bulunuyor ancak bu isimler arasında Google ön plana çıkıyor. SoundCloud ve Google'dan herhangi bir açıklama gelmezken yakın zamanda satın alımın netliğe kavuşması bekleniyor.

PAYLAŞ