Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak - Haberler - indir.com

Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-08-25 20:30:02
Editör : Görkem Günay
Kategori : Donanım

Kısa süre içinde bütün dünyada üne kavuşan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan TikTok, bazı hükumetler tarafından yasaklanmıştı. Google Discover, TikTok benzeri uygulamaların videolarını yayınlayacak.

Google, Short Videos ile TikTok rekabetini artıracak

TikTok, geçtiğimiz haftalarda veri sızıntısı skandalı ile gündeme gelmişti. Bazı güvenlik araştırmacıları yapmış oldukları incelemelerde TikTok dahi olmak üzere 34 adet Çinli uygulamanın akıllı telefonlardan veri sızdırdığını iddia etti.

Tiktok'tan sonra şimdi de WeChat dava açmaya hazırlanıyorTiktok'tan sonra şimdi de WeChat dava açmaya hazırlanıyor

Hindistan Hükumeti söz konusu bütün uygulamaları yasakladıktan kısa bir süre sonra ABD senatosu da yasak ile ilgili tasarıyı onayladı. Bu durumu avantaja çevirmek isteyen teknoloji devleri birer birer TikTok rakibi özelliklerini duyurmaya başladı.

Öncelikli olarak Instagram, Reels özelliği ile karşımıza çıktı. Android kullanıcılarında bulunan Google uygulamasında bulunan Short Videos sekmesinde TikTok rakiplerinin kısa videolarını yayınlamaya başladı. 

YouTube videoları, maç skorları ve hava durumu ile ön plana çıkan Google Discover, her ay yüz milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret ediliyor. TikTok'un Hintli rakibi Trell ve Google Area 120 projesi Tangi videolarını ön plana çıkaran yeni özellik sayesinde birçok uygulama daha hızlı büyüme gösterecek.

Short Videos adlı sekmede yer alan içerikleri gizlemenize imkan sağlayan yeni özellik sayesinde daha fazla eğlenceli video keşfedebileceksiniz. Şirketin hangi kriterlere uyan içerikleri yayınladığı henüz belli değil. Ayrıca bazı analistler YouTube ekibinin Shorts adını verdiği TikTok benzeri bir sistem üzerine çalışmalar yürüttüğünü iddia etti.


İlgili uygulamalar

PAYLAŞ