Google Plus hesabı nasıl silinir?

Tahmini Okuma Süresi : 2 ' 27 ''   Yayınlanma Zamanı : 2018-10-12 12:00:02
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Soru-Cevap

Google’ın büyük umutlarla hizmete sunduğu Google Plus servisi için kişilerin hesap silmesi mümkün. Peki, Google Plus hesabı nasıl silinir?

Google tarafından kullanıma sunulan Google Plus servisi beklentileri karşılayamadığı gibi yaklaşık 5 bine yakın Google Plus kullanıcısın kişisel verilerinin de açığa çıktığı ortaya çıktı. Google tarafından bu açık Mart ayında tespit edilmiş olsa da şirket tarafından şu ana kadar net bir açıklama yapılmadı.

Google Plus marka sayfası nasıl oluşturulur?

Tüm bunların yanı sıra arama motoru devi şimdi sahip olduğu tek sosyal medya hizmetini kapatmayı planlıyor. Bu nedenle kısa süre içerisinde Google Plus kullanım dışı kalacak. Güvenlik ve gizliliğiniz konusunda endişeleriniz varsa ve Google+ hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, adım adım işlemleri takip ederek Google Plus sisteminden tamamen çıkabilirsiniz.

Google Plus hesabı silme işlemleri

İşleme başlamadan önce bir Google+ hesabınızın olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için Gmail'i açın ve sağ üst köşedeki profil resminize tıklayın. Gmail hesabınız Google+ hesabına bağlıysa, size "Google+ profili" gösterecektir. Eğer bu bölüme kadar gelmişseniz sizin de Google+ hesabınız vardır. Silme işlemleri için ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Gmail’i açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak giriş yapın

Ekranın sağ üst köşesinde profil resminize tıklayın.

Karşınıza Google+ profil sayfanız gelecektir.

Sol sütundan "Ayarlar" seçeneğini tıklayın.

Aşağı kaydırın ve ‘Hesaplar’ bölümünün altındaki “Google+ profilinizi silin” seçeneğini bulun.

Açılacak yeni ekranda hesabınızı doğrulamak için şifrenizi girin.

Bir sonraki sayfada, 'Diğer Google ürünlerinde takip ettiğim kişilerden de beni takip etmekten vazgeç' seçeneklerini işaretleyin ve ekrana gelecek onay kutularını işaretleyerek onaylayın.

 ‘Sil’ düğmesine tıklayın

Tüm bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yapmanız halinde Google Plus hesabınız silinecektir.

Google Plus İçin Üzücü Karar Alındı

Google Plus İçin Üzücü Karar Alındı