Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak - Haberler - indir.com

Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 35 ''   Yayınlanma Zamanı : 2020-10-19 21:00:03
Editör : Görkem Günay
Kategori : Sosyal Medya

Son zamanlarda sonlandırdığı projeler ve uygulamalar ile tepki çeken şirket, yine bir uygulama ile ilgili tepki çeken karar ile gündeme geldi. Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak.

Google, Güvenilir Kişiler adlı uygulamayı sonlandıracak

Google, App Store ve Google Play mağazalarından kaldırılan uygulama ile ilgili açıklama yaptı. 1 Aralık 2020’de projenin tamamen sonlandırılacağını ve kullanıcıların uygulamaya erişim sağlamayacağını belirten şirket, uygulamayı 2016 yılında kullanıcıların kullanabilmesi için hayata geçirmişti.

2020 model Samsung Akıllı TV'lere Google Asistan sürprizi2020 model Samsung Akıllı TV'lere Google Asistan sürprizi

Güvenilir Kişiler uygulaması sayesinde istediğiniz kişileri güvenilir kişiler listesine ekleyerek konumunuzu belirli süre aralığında paylaşılabiliyordu. Ayrıca Google Haritalar entegrasyonu sayesinde de kullanıcılar kalıcı olarak konum paylaşımı yapabiliyordu.

Güvenilir kişilerin konumlarını izlemek için hayata geçirilen bu uygulama 2017 yılında yerini aynı işleve sahip Google Haritalar özelliğine bırakmıştı.

Bu yıl sonlandırılan Google Hangouts, Google Play Müzik ve Cloud Print projelerinden sonra Güvenilir Kişiler uygulamasının da sonlandırılması kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandı.

Proje sonlandırma konusunda kötü üne sahip olan şirket, geçmişte kullanıcıların sıklıkla tercih ettiğim uygulamaları sonlandırmıştı. Görünüşe göre şirket bu yıl son olarak Güvenilir Kişiler uygulamasının fişini çekecek.

@killedbygoogle Pssst, look what I got pic.twitter.com/JKvZ6neLim — Deniz (aka D.B.)

PAYLAŞ