Gmail Uygulamasına Diğer E-posta Hesapları nasıl eklenir?         

Tahmini Okuma Süresi : 1 ' 52 ''   Yayınlanma Zamanı : 2019-02-11 22:00:03
Editör : Hakan Göçmez
Kategori : Soru-Cevap

Gmail posta uygulamasına diğer e-posta hesaplarını ekleyerek postalarınızı tek bir yerden kontrol edebilirsiniz. Teknik bilgi gerektirmeyen bu işlemlerde aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Yapacağınız bu işlemler ile birlikte herhangi bir sorun olmaksızın Gmail’i genel mail uygulaması olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Gmail'e telefonlarından girenler, bu habere kulak verin

Gmail'e telefonlarından girenler, bu habere kulak verin

Gmail uygulamasına diğer e-posta hesaplarını ekleme işlemleri

Adımlar, iOS işletim sistemine göre ayarlanmış olsa da Android sisteminde de zorlanmadan benzer bölümler üzerinden Gmail’e posta hesabı ekleme işlemlerini yapabilirsiniz. İşlemlere başlamak adına uygulamayı açın ve hesap bilgileriniz ile hesabınıza giriş yapın.

E-posta adresleri eklemek adına sol tarafta bulunan fotoğrafa ya da ayarlara tıklayın.

Burada açılacak hesap yönetimine tıklayarak eklemek istediğiniz maile göre listeden seçim yapın. Google başta olmak üzere iCloud, Outlook, Hotmail, Live, Office 365, Yahoo gibi popüler servislerin desteklendiği sistemde IMAP üzerinden diğer servisler için ekleme yapabilirsiniz. IMAP dışındaki seçimlerinizde ek bir teknik bilgi girmenize gerek kalmadığı gibi sadece hesap bilgileriniz ile oturum açmanız yeterlidir. Fakat IMAP seçeneğinde IMAP için bilgileri girmeniz gerekir. IMAP ise eposta sunucunuzun IP ve port bilgilerini içerdiğinden dolayı her bir adres için farklıdır. Bu bilgileri alarak ilgili alanları doldurmanız yeterli olacaktır.  IMAP gibi bölümlerde zorlanıyorsanız mutlaka mail adresinizi kullandığınız servisin ayarlar bölümüne göz atın.

Gmail'in işlerinizi kolaylaştıracak 5 özelliği 

İlgili uygulamalar
Gmail yapay zeka ile günde 100 milyon maili engelliyor
Inbox özellikleri Gmail uygulamasına geliyor

Complete for Gmail Tanıtım Videosu