Gamecell FIFA17 Finalinde Goller Doksana Atıldı

Gamecell'in ev sahipliği yaptığı, Türkiye'nin ilk kez E-spor turnuvalarını düzenleyen Fifa 17 Turnuvası'nda kazananların isimleri belli oldu.
Tahmini Okuma Süresi : 1 dk 21 sn   Eklenme Zamanı : 2017-02-04 12:05:00
Editör : Duygu Darılmaz
Kategori : Etkinlik

FIFA tarafından verilen hakla, Gamecell'in ev sahipliği yaptığı ve ilk kez düzenlenen Fifa 17 e-spor turnuvası düzenlendi. Finaller, Turkcell'in sponsor olduğuGaming İstanbul Fuarı (GIST) ana sahnesinde düzenlendi. Turnuva kapsamında, yapılan maçlar sonucunda turnuvanın kazanan isimleri de belli oldu ve isimler ödüllerine kavuştu. Kazananların ödülleri Gamecell Ürün Müdürü Hakan Aydın tarafından takdim edildi.  Yapılan maçlar, Ertem Şener ve Ahmet Çakar'ın sesiyle yorumlandı. Spikerliği Ertem Şener üstlenirken, yorumculuğa da Ahmet Çakar yaptı. Finaller, turnuvanın takipçilerine Twitch üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Gamecell ve EA Sports birlikteliğinde düzenlenen ve FIFA17'nin ilk kez yapılan resmi Türkiye Şampiyonası'nın finali, Gaming İstanbul Fuarı'nda (GIST) gerçekleştirildi. Futbol denildiğinde akla ilk gelen isimlerden FIFA,  Türkiye'de ilk resmi E-spor turnuvalarını düzenleme hakkını, oyun platformu Gamecell'e verdi. Gamecell'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvada, kazananlar ödüllerine kavuştu. Turnuvanın kazananları; PlayStation'da Zone E-Sports takımı oyuncusu Emirhan Erdem, ve Xbox'ta ise Space Soldiers takımı oyuncusu Emre Kayır oldu. Birincilik ve ikincilik ödülü alan oyuncuların ödülleri, Gamecell Ürün Müdürü Hakan Aydın tarafından verildi. Gaming İstanbul Fuarı'nda gerçekleştirilen finaller, Twitch üzerinden canlı olarak yayınladı. 15 Ocak tarihinde elemeleri gerçekleştirilen turnuvanın kazananlarından birinciye 5 bin TL ikinciye ise 2 bin 500 TL ödül verildi. Toplam da ise 15 bin TL'lik ödül dağıtıldı. İzleyicilere ve katılımcılara da ödül verildi.Daha Fazla Göster